Robocot 2018 Ödül Töreni Düzenlendi

Bilim · May 7, 2018 · 0

Robocot 2018 Ödül Töreni Düzenlendi

Bilgoritma Topluluğunun öncülük ettiği ve İnönü Üniversitesinin ev sahipliğini yaptığı, bu yıl üçüncüsü düzenlen Robocot 2018 Malatya etkinliğine farklı yaş gruplarından birçok proje katıldı. Projeler 4-5 Mayıs tarihlerinde sergilendi ve ödül töreni gerçekleştirildi.


Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Robocot yarışmasında 10 yaş altı kategorisinin birincisi “Kumandalı Formül” projesi ile 4A Bahçeşehir okulu oldu. 10-14 yaş arası kategorisinde birincilik ödülü “Yapay Zekâ Asistanı” projesiyle Mert Delibalta'nın oldu. 14-17 yaş arası kategorisinin birincisi “Braillebot” projesiyle Ahmet Akif Yakupoğulları oldu. Son olarak 18 yaş üstü kategorisinin birincisi ise “Otomatik ilaç kutusu” projesi ile Mucit Hanem grubu oldu.


Daha sonra yarışmaya katılan 10 yaş altı kategorisinin ikincisi “Uyarıcı gözlük” projesi ile Bilnet Minik Mucitler grubu oldu. 10-14 yaş kategorisi ikincisi ise “İnsansız itfaiye aracı” projesi ile Furkan Yağbasan oldu. 14-17 yaş kategorisinde ise ikincilik ödülü “Renk Otomasyon” projesi ile Otomasyon Grubunun oldu. Son olarak 18 yaş üstü kategorisinde ikincilik “Ödülü uyku avcısı” projesi ile Fotf Grubu'nun oldu.


10 yaş altı kategorisinin üçüncüsü “Lunapark” projesi ile 2B Bahçeşehir Okulu oldu. Daha sonra 10, 14 yaş kategorisi yarışmasının üçüncüsü ise “Akıllı metre” projesi ile Ayşe Köroğlu oldu. 14-17 yaş kategorisinin üçüncüsü ‘Öğrenen Robot Kol’ projesi ile Yunus Emre oldu. 18 yaş üstü kategorisinin üçüncüsü ‘Giyilebilir Teknoloji’ projesi ile Mucit Hanem Grubu oldu.


Son olarak “Çizgi İzleyen” ve “Sumo” yarışmalarının ödülleri sahiplerini buldu. Çizgi İzleyen yarışmasının kazananı “Robotteam Grubu” oldu. Sumo yarışmasının kazananı ise “Axislab” oldu. Ayrıca jüri özel ödülünün sahibi “Hız ölçer” projesi ile  Seda Koçdağ Akyüz oldu.


Program çekilişle son buldu.


Haber: İsa EROL  

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·