TÖTM’ye Yeni Başhekim

Kampüs · Aug. 9, 2018 · 0

TÖTM’ye Yeni Başhekim

Turgut Özal Tıp Merkezi (TÖTM) başhekimlik devir teslim töreni gerçekleştirildi.


Turgut Özal Tıp Merkezi’nde gerçekleştirilen törene İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Türkmen ve Prof. Dr. Nusret Akpolat, Genel Sekreter Prof. Dr. Hakan Erkuş, Fakülte Dekanları ve Daire Başkanları katıldı.  


Törende iki yıldır Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimliği görevini yürüten Prof. Dr. Hakan Parlakpınar’ın yerine Prof. Dr. Ali Beytur getirildi.


Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay katılımcılara teşekkür ederek şunları söyledi:


“Burada bir bayrak değişimi yaptık. Prof. Dr. Ali Beytur hocamız aynı ekipte olarak bu iki yıllık süre içerisinde başhekim yardımcısı olarak çalıştı. Ben Prof. Dr. Hakan Parlakpınar hocama başhekim yardımcısı olarak da çalışan Prof. Dr. Ali Beytur hocam başta olmak üzere Doç. Dr. Evren Köse hocama, Prof. Dr. Cemil Çolak hocama, Dr. Öğr. Üyesi Muharrem Uçar hocam ve Dr. Öğr. Üyesi Ediz Sarıhan hocalarıma ve Hastane Müdürümüz Ahmet Bey başta olmak üzere idari müdür, müdür yardımcısı, alt müdürler, şefler olmak üzere tüm idari ekibe teşekkür ediyorum. İki yıllık Türkiye’nin en zor dönemindeki görevini, hastanemizin mali açıdan çok borçlu olduğu bir dönemi iki yıllık başhekimlik sürecini bütün ekibiyle beraber Prof. Dr. Hakan Parlakpınar hocam tamamladı. Ben Hocama çok teşekkür ediyorum. Hakan Parlakpınar hoca 25 yıldır yakından tanıdığım bilimsel yönüne hem şahit olduğum hem de takdir ettiğim, elimden gelen her konuda da desteklediğim çok değerli bir hocamız bir kardeşimizdir. Ben Hakan hocamızı çok müstesna bir dost ve kardeş olarak şimdiye kadar gördüm. Bu iki yıllık sürede de yakın çalışma arkadaşı olarak birlikte çalıştık. Çok başarılı bir başhekimlik süreci ortaya koydu. Çok güzel bir performansa hastanemize hem yeni birimler kazandırdı. Yatak sayısını arttırdı en son pazartesi yeni bir otopark kazandırdı. Onun için bütün bu hizmetleri için teşekkür ediyorum. Bundan sonra inşallah başka alanlarda yine beraber güzel çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Hem bilimsel çalışmalarımız devam edecek hem de inşallah Üniversitemizin başka alanlarında çalışmaya devam edeceğiz. Ben tekrardan Hakan Parlakpınar hocamıza teşekkür ediyorum.”


Bu sözlerinin ardından Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay başhekimlik görevini tamamlayan Prof. Dr. Hakan Parlakpınar’a başarılarından dolayı plaket takdim etti.


Plaket takdiminin ardından Prof. Dr. Hakan Parlakpınar ise şöyle konuştu:


“Sayın rektörüm, değerli rektör yardımcılarım, değerli dekanlarım, yönetici arkadaşlar, sevgili çalışma arkadaşlarım 26 yıldır bu kurumdayım. Öğrenciliğim, asistanlığım, hocalığım hep burada geçti. Rektör hocamızla da hemen hemen 25 yıldır tanışıyoruz. Başhekimlik makamları iki yıllık doğal bir süre. Başka üniversitelere gitme imkanı hepimiz için var. Ben kurumuma hizmet etme amacındaydım. Bu başhekimlik öncesinde olduğu gibi Başhekimlikte de tüm ekip olarak elimizden geldiğince bunu burada tatbik etmeye çalıştık. Bundan sonrasında da yine ben kendi fakültemde kendi üniversitemde kuruma hizmet etmeye devam edeceğim. Sayın Rektörümüzün 8 Ağustos’ta resmi olarak kendisinin göreve başlamasıyla beraber 9 Ağustos’ta beni çağırıp ekibimi kurmama müsaade edip iki yıllık bir süreci beraber tamamlamamızdan dolayı, beraber çalışma fırsatı sunmasından dolayı ben teşekkür ediyorum. Güzel bir çalışma performansı oldu. Ali Beytur hoca da başhekim yardımcılığı süresinde çok yakından tanıdım ama kendisini de fakülteden öğrenci olduğu için de benden önceki dönemde olduğu için dostluğumuz yine 25-26 yıla dayanan, ailecek görüştüğüm bir arkadaşım, bir dostum, özelde de kendisine ağabey dediğim bir insandır. Gözüm hiç arkada değil. Tüm başhekim yardımcısı arkadaşlarım da benimle aynı kanaattedir. Ben müsaadelerinizle bu süreçte emeği olan katkısı olan beraber çalıştığımız tüm başhekim yardımcılarımıza, müdürlerime, müdür yardımcılarıma, bütün idari kadroma, beraber çalıştığımız akademik personelimize, hocalarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sayın Rektörümüz başta olmak üzere Tıp Fakültesi dekanımız, dekan yardımcılarımız, rektör yardımcılarımız, genel sekreterimiz, genel sekreter yardımcılarımız ve akademik kurumsal ilişkide bulunduğum tüm idarecilere, yöneticilere buradan ayrıca saygılarımı şükranlarımı arz ederim. Ali Beytur Hoca başkanlığındaki yeni ekibe de başarılar diliyorum. Herhangi bir unvan olmaksızın fakültenin bir akademik personeli olmam hasebiyle her zaman bu kurum adına çalışacağımı da buradan rahatlıkla beyan ediyorum”


Devir teslim töreni Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın şu sözlerle sonlandı:

“Ben başarılarından dolayı tüm ekibi ve ekibin lideri olan Hakan hocamızı kutluyorum hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Türkiye’nin, Malatya’nın göz bebeği olan hastanemizin Prof. Dr. Ali Beytur hocamız liderliğindeki bu yeni sürecin başarılı, verimli geçmesini bütün kalbimle diliyorum. Bugün birlikte bu devir teslimi yaptığımız için sizlere de teşekkür ediyorum. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” 


Haber: Rukiye TAŞKIN

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·