Kültür Sanat · March 8, 2017 · 0

İnönü Üniversitesinde ”8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Etkinlikleri

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, İnönü Üniversitesinde gerçekleştirilen çeşitli etkinlerle kutlandı.


Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Nazende Trio grubu konser, Türkiye Sac Assocıate Coordnators (İEEE) Topluluğu konferans, Atatürkçü Düşünce Topluluğu ile Toplumsal Duyarlılık Projesi Topluluğu (TODUP) ise günün anlam ve önemini belirten tiyatro ve resim sergisi etkinlikleri gerçekleştirdi.


Nazende Trio Grubu Konserinde Güzel Eserler Seslendirildi


İnönü Üniversitesi Hoca Ahmet Yesevi Salonunda, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Nazende Trio grubu tarafından verilen konserde, Fakülte Dekanı Hasan Arapgirlioğlu, Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ozan Eroy, ve Arş. Gör. Selin Oyan dinleyenlerine birbirinden güzel eserler sundu.


İEEE Topluluğu Konferans Düzenledi


İnönü Üniversitesi Türkiye Sac Assocıate Coordnators (İEEE) Topluluğu tarafından “Mühendislikte Kadın Olmak” başlıklı konferans düzenlendi.


Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda yapılan ve konuşmacı olarak Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Canan Akmil Başar ve Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Teoman Karadağ katıldı.


Prof. Dr. Canan Akmil Başar'ın moderatörlüğünü yaptığı etkinliğe konuşmacı olarak katılan Uzman Mühendisler Betül Işık, Ebru Köseoğlu ve Nevin Ertargın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün uluslararası bir gün olduğu vurgulayarak mühendislikte kadın olmak konusu anlatılar. Mudanya Meydanında Sergi


İnönü Üniversitesi Mudanya Meydanında gerçekleştirilen başka bir etkinlikte ise Atatürkçü Düşünce Topluluğu ile Toplumsal Duyarlılık Projeleri Topluluğu (TODUP) tarafından günün anlam ve önemini belirten tiyatro ve resim sergisi düzenlendi.Haber Merkezi

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·