Radyo Kampüs Çalışmalara Devam Ediyor

Kampüs · Dec. 7, 2018 · 0

Radyo Kampüs Çalışmalara Devam Ediyor

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi uygulama birimlerinden Radyo Kampüs programcı adaylarıyla toplantı gerçekleştirdi.

 

Radyo Kampüs Genel Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Vefalı Enserov ve Koordinatör Yardımcısı Arş. Gör. Hakan Aşkan’ın düzenlediği toplantıya, Radyo Kampüs’te programcı olmak için başvuranlar arasından mülakat yolu ile seçilen öğrenciler katıldı. Programcı adaylarına, radyo programcılığında uyulması gereken genel bilgiler ile program hazırlama sürecinde izlenmesi gereken prosedürler anlatıldı ve öğrencilerin soruları yanıtlandı.

 

Özel Radyo Dersleri Verilecek

 

Radyo Kampüs Genel Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Vefalı Enserov öğrencilere “Radyo Programcılığı” dersi vereceğini belirterek şunları söyledi:

 

“Radyoda program yapmak, görev almak için seçilen öğrencilere iki grup hâlinde, bu haftadan itibaren bir ay süreyle, haftada iki defa olmak üzere yoğunlaştırılmış özel radyo dersleri vereceğiz. Bu derslere, radyo programcısı olarak uzun yıllar çalışmış medya mensuplarını, bilgi birikimlerini öğrencilere aktarmak üzere davet edeceğiz.”

 

Amaçlarının radyo programcısı öğrenciler yetiştirmek olduğunu dile getiren Enserov “Yetiştireceğimiz öğrenciler radyo stüdyosunu da kullanabilecekler. Pratik yeteneklerini pekiştirecek, bilgi ve becerilerini artıracaklar. Dolayısıyla programcı olarak yetiştirdiğimiz öğrenciler planlanan süre sonunda yeterli bilgi ve beceriye ulaşmış olacaklar, çeşitli programları hazırlamak ve sunmak üzere görev alacaklar.” dedi.

 

“Radyo Kampüs’ün Kapısı Tüm Öğrencilerimize Açık”

 

Programcı adayları arasında sadece İletişim Fakültesinde eğitimine devam eden öğrencilerin olmadığını, farklı fakültelerden öğrencilerin de bulunduğunu ve programcı olmak isteyen tüm üniversite öğrencilerinin Radyo Kampüs ekibine katılabileceğini vurgulayan Enserov, adayların zaman kaybetmeden diksiyon dersleri almalarını sağlayacaklarını ifade etti ve sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

 

“Radyomuz, umut ederim önümüzdeki dönem kurumumuzun adına yakışır bir yayın akışına sahip olur ve radyoculuğa ilgi duyan diğer öğrencilerimizin yetişmesi için daha donanımlı bir uygulama birimi hâline gelir. Ayrıca radyo programcısı olmak için yetiştirilmek üzere seçilen öğrenciler arasında İletişim Fakültesi öğrencilerinin yanı sıra Hukuk, Mühendislik, Tıp, Fen-Edebiyat gibi farklı fakültelerden de öğrenciler bulunmaktadır. Radyo Kampüs’ün kapısı tüm öğrencilerimize açıktır.”

 

Haber: Edanur BAYTAKTags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·