Üniversitemizde 7/24 Kesintisiz Güvenlik Hizmeti Vermekteyiz

Kampüs · Feb. 11, 2019 · 0

İnönü Üniversitesinde 7/24 Kesintisiz Güvenlik Hizmeti Veriliyor

İnönü Üniversitesi Özel Güvenlik Birimi Müdürü Selahattin Coşkun İnönü Üniversitesinin güvenlik sorunları ve Whatsapp ihbar Hattı hakkında İNÜHABER’e konuştu.


Öğrencilerin ve öğretim elamanlarının güvenli bir ortamda eğitim öğretim faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri için ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını söyleyen Coşkun: “Elbette bu büyüklükte bir üniversitenin ve kampüsün güvenliğini sağlamak zor ama tüm çalışanlarımızla üniversitemizin güvenliğini sağlamaya çalışıyoruz. 5188 sayılı kanunun vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde 7/24 kesintisiz güvenlik hizmeti vermekteyiz.” dedi.


Üniversite bünyesinde faaliyet göstermekte olan Komuta ve Kontrol Merkezi’nin işleyişinden bahseden Coşkun şunları söyledi: “Kamera izleme merkezimizden önleyici güvenlik tedbirlerini yerine getirmeye gayret ediyoruz. Komuta ve Kontrol Merkezi’nde 7/24 izleme ve takip, aynı zamanda haberleşme yapılmaktadır. Oluşmuş veya oluşmakta olan vakaların tespiti ve sonuca ulaştırılmasında Komuta ve Kontrol Merkezi en etkili teknolojik ünitemizdir. Bu merkezden azami derecede yararlanıp, çözüm odaklı çalışmalar yapmaktayız. Üniversitemiz bünyesinde kampüsün büyüklüğünü karşılayacak düzeyde yeteri personelimiz bulunmaktadır. Bu personellerimizin bir kısmı da üniversitedeki çeşitli yerleri kamera izleme merkezinden izlemektedir. Üniversitemizin önemli kamusal alanlarında yerleştirilmiş kameralarımızla ani gelişen olaylara müdahale yapılmakta, olayların henüz büyümeden engellenmesini sağlamaktır. Ayrıca olayların delillendirilmesi noktasında da kameralar etkili olmaktadır.”


Özel güvenlik görevlilerinin her beş yılda bir özel güvenlik kimliklerini yenilediklerini vurgulayan Coşkun,  güvenlik personelinin ayrıca yetkili kurs merkezlerinden mesleki kurs aldıklarını ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından verilen mesleki eğitimleri de takip ettiklerini söyledi. Son olarak Whatsapp İhbar Hattı hakkında bilgi veren Coşkun,  şu sözlerle konuşmasını noktaladı: “Whatsapp İhbar Hattı’nın kuruluşundaki esas amacımız doğrudan ve hızlı bir şekilde güvenlik merkezine ulaşılmasını sağlamaktır. Faydasını da görüyoruz. Wattsapp İhbar Hattı ile ilgili geri bildirimler memnuniyet vericidir.”


Haber: Faruk Küçük – Ömer Faruk Dilek

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·