MÜSİAD ZİYARETİ

Kampüs · March 13, 2019 · 0

“İnönü Üniversitesi Malatya Sanayisi İçin Önemli”

Malatya Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Muharrem Poyraz, MÜSİAD yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı makamında ziyaret etti.


MÜSİAD Başkanı Muharrem Poyraz, İnönü Üniversitesinin Malatya sanayisi açısından büyük önem arz ettiğini vurgulayarak şunları ifade etti:


“İnönü Üniversitesi, ilimiz, insanımız ve sanayimiz açısından çok büyük bir önem arz etmektedir. Şehrimizin gelişmesinde, sanayi ve iş adamlarımızın nitelik kazanmasında, şirketlerimizin kurumsallaşmasında, ürünlerimizin markalaşmasında, çok önemli bir katkıya sahip. Rektörümüzün özellikle Teknokent bünyesinde yaptıkları çalışmalarla bu işbirliğini ne kadar önemsediğine de yakinen şahidiz. Başta girişimci firmalar olmak üzere iş ve ürün geliştirmek isteyen tüm müteşebbis ve firmalara destek verdiklerini de biliyoruz.” Rektör Kızılay’ın göreve gelmesiyle birlikte sanayi ile ortak işbirliği projelerinin hayata geçirildiğini kaydeden Poyraz, yapılan çalışmaların Rektör Kızılay'ın üniversite sanayi işbirliğine ne kadar önem verdiğinin göstergesi olduğunu dile getirdi. 


Rektör Kızılay, İnönü Üniversitesinin çok köklü, insan kaynağı güçlü olan bir üniversite olduğunu ve üniversite sanayi işbirliğinin ana gündem maddeleri olduğunu söyledi.


Kızılay, üniversite sanayi işbirliği ile 2018 yılında açılan Malatya OSB Meslek Yüksek Okulu ile ilgili açıklamalarda bulundu:


“2018’de Malatya Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksek Okulunu üç bölüm olarak açtık. Yeni açtığımız bölümlerle birlikte şimdi on bölüm oldu. Gelecek yıl on bölüme de öğrenci alacağız. Böylelikle üniversite sanayi işbirliğinin en güzel örneğini ortaya koyacağız.”


Rektör Kızılay, Teknokent yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirdiklerini ve yapılacak projelere onay verdiklerini dile getirerek Malatya MÜSİAD şubesiyle yakın çalışma içerisinde olduklarını dile getirdi.


Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, üniversite sanayi işbirliği ile yapılan çalışmaların somut örneklerini ortaya koyacaklarını ve ilk iş çalışma olarak Malatya OSB Meslek Yüksek Okulunda üç artı bir eğitim modelini uygulayacaklarını söyledi.


Haber: Çiğdem Erhan

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·