20.04.2019 10:00 - 20.04.2019 14:00

Teknokent / Teknokent Toplantı Salonu

Çalık Denim - Mini Tekno Pazar

Kıymetli Bilim İnsanı,

Malatya Teknokent/ Malatya TTO ve Malatya KÜSİ (Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği) temsilciliği Malatya 1. OSB Çalık Denim ev sahipliğinde “Mini Tekno Pazar” (MTP) etkinliği düzenleyecektir. Malatya Teknokent tarafından geliştirilen ve organize edilen Mini tekno pazar; bir işletmenin çalışmak istediği projelerin üniversitelerin ilgili akademisyenlerine tanıtıldığı, birlikte istişare edildiği ve nihai olarak ortak çalışmaların çıkarıldığı bir etkinlik olarak tanımlanabilir. Mini tekno pazarların hedefi; ilgili akademisyenler ile firmaların projeleri arasında bağlar kurarak Malatya TTO üzerinden ortak Ar-Ge, Tasarım, süreç iyileştirme, verimlilik artırma v.b. projeleri hayata geçirebilmektir.

MTP projeleri; Ar-Ge nitelikli projeler, süreç iyileştirme, işletme problemlerini giderme, maliyet azaltıcı, verimliliği azaltıcı ürün veya hizmet geliştirme endüstriyel tasarım veya sanatsal tasarım gibi birçok başlığı içerebilir.

MTP’lar firmaların bünyesinde düzenlenmektedir. İlgili akademisyenlerimiz firma ile çalışma konusunda mutabakata vardıklarında M-TTO tarafından düzenlenen işbirliği sözleşmesi ile süreç başlatılacak, tüm proje süreçleri M-TTO tarafından takip edilecektir. İsteyen akademisyenlerimiz ekibi ile projeye dahil olabilecek ve yüksek lisans veya doktora öğrencilerinin tez çalışmalarını projeler üzerinden yürütebilecektir.

Bu bağlamda; denim üretim sektöründe yer alan Çalık Denim’in sektör sorunlarını, deneyimlerini ve proje fikirlerini siz değerli akademisyenler ile paylaşacağı ve işbirliği olanakları için bir araya geleceğiniz Üniversite- Sanayi İşbirliği MTP’ı Malatya Teknokent/Malatya TTO koordinatörlüğünde düzenlenecektir. MTP neticesinde kurulacak olan Üniversite- Sanayi İşbirlikleri ile proje fikirlerinin hayata geçirilmesi planlanmaktadır.  Bu projeler ile kurulacak olan üniversite- sanayi işbirliklerinde sizde akademik olarak yer almak ve değerli çalışmalarınızla katkı sağlamak üzere çalıştaya davetlisiniz.

Firmanın MTP ile planladığı çalışma alanları;

 . Proses Iyilestirme/Geliştirme

.  Makina Prototip Tasarım 

. Yenilikçi Ürün 

. Yeni Teknoloji Uyarlama

. Çevre/Yakıt Teknolojileri

. Ergonomi Calismalari

Bunlarla uyumlu olacak şekilde;

-Makina Mühendisliği 

-Kimya Bölümü

-Kimya Mühendisliği 

-Elektrik-Elektronik Mühendisliği

-Çevre Mühendisliği 

-Malzeme Mühendisliği 

-Bilgisayar Mühendisliği 

-ve uygun olabileceği düşünülen başka bölümlerden akademisyenler katılım sağlayabilirler.


ÇALIK DENİM KURUMSAL PROFİL:

Çalık Grubu’nun ilk şirketi olan ve 1987 yılında kurulan Çalık Denim bugün dünyanın ilk 10 premium denim üreticisi arasında yer almaktadır. Güçlü AR-GE merkezinde geliştirdiği inovatif yaklaşımlarla özgün denim koleksiyonları tasarlayan şirket, H&M, Zara, Topshop, River Island gibi dünyanın lider giyim firmalarına hizmet vermektedir. Çalık Denim 2020 senesinde üretim kapasitesini 60 milyon metreye çıkarmayı hedeflemektedir. Firma ile ilgili detaylı bilgiye web sitesinden ulaşabilirsiniz.

http://calikdenim.com/

Çalıştay 20 Nisan 2019 Cumartesi günü saat 10.00’da, 1. Organize Sanayi Bölgesi 2. Cadde No: 6

44900 Yeşilyurt, Malatya / TÜRKİYE adresinde Çalık Denim Toplantı salonunda düzenlenecektir. Şehir dışından katılacak hocalarımız için araçla otogardan karşılama yapılacaktır. Şehir dışından katılacak olan hocalarımızın bizimle iletişime geçmeleri önem arz etmektedir.

 

Çalıştaya katılım durumunuzu bildirmek üzere formu doldurmanız arz olunur.

Saygılarımızla.

Malatya TTO

 

Katılım Formu İçin Tıklayınız

Çalıştayın Düzenleneceği Adres:

1. Organize Sanayi Bölgesi 2. Cadde No: 6

44900 Yeşilyurt, Malatya / TÜRKİYE

 

Sorularınız ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uzman Özge ÖZTÜRK

Cep: 0 507 402 55 71

Uzman Mete KOCAMAZ

Cep: 0 530 893 38 44

Malatya Teknokent Yönetici A.Ş.  Santral 

Tel: 0 422 290 44 44


© 2017 İnönü University

Contact