University

Rektörün Mesajı


Üniversitemiz 1975 yılında kurulmuş olup 41 bini aşan öğrencisi, güçlü akademik kadrosu, tecrübeli idari personeli, sahip olduğu nitelikli altyapı ve fiziki kapasitesi, 130 bini aşan mezun öğrencisi ile Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biridir. Türkiye'nin güçlü yükseköğretim kurumları arasında yer alan, başta sağlık olmak üzere birçok alanda dünya standartlarında eğitim veren ve hizmet sunan üniversitemiz daha ileri bir düzeye ulaşmanın çabası içerisindedir. 


Üniversitemiz geçmişte olduğu gibi, bugün de bilimsel faaliyetlerin desteklenmesine, yönetsel yapıda kalite ve standardizasyonunun sağlanmasına, AR-GE, inovasyon ve teknolojik gelişmeleri sağlayacak çalışmaların teşvik edilmesine öncelik vermeye ve 21. yüzyılın gerektirdiği bilgi ve donanıma sahip bireyler yetiştirerek topluma kazandırmaya devam etmektedir. Eğitim ve bilimsel faaliyetlerin yanında kültür, sanat ve sportif etkinliklerin yoğun olarak düzenlendiği Üniversitemiz, öğrencilerine her alanda kendilerini geliştirmelerine imkân sağlayan sayısız fırsatlar sunmaktadır.


Fiziksel gelişiminde çok önemli gelişmeler katetmiş olan Üniversitemiz; nitelikli, başarılı ve çağın gerektirdiği bilgilerle donatılmış akademik personeliyle geleceğe dönük bilgi üretmeye ve insan kaynağı yetiştirmeye devam etmektedir. Üniversitemizin akademik ve idari personeli ile öğrencilerinin gurur duyacağı bir kampüsü bulunmaktadır. Kampüsten içeri adım atan herkesin ait olmaktan keyif alacağı ve “Benim Üniversitem” diyebileceği, idealist, dünya standartlarında hizmet sunan Üniversite olmaktan gurur duyuyoruz.


Prof. Dr. Ahmet KIZILAY

Rektör 

© 2017 İnönü University

Contact