Tiyatro Topluluğu’nun 34’üncü Sanat Yılı Kutlandı

Kültür Sanat · March 29, 2019 · 0

Tiyatro Topluluğu’nun 34’üncü Sanat Yılı Kutlandı

Tiyatro Topluluğu’nun 34’üncü sanat yılı sebebiyle Mediko Sosyal Tesisleri’nde bulunan Tiyatro Topluluk Odası’nda kutlama yapıldı.

 

Kutlamaya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Abdülkadir Baharçiçek, Prof. Dr. Nusret Akpolat, Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Rektör Danışmanları Doç. Dr. İlhan Erdem, Dr. Öğr. Üyesi Cemal Koyunoğlu, Sağlık Kültür ve Spor daire Başkanı Ömer Çelik, Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Genel Sanat Yönetmeni Öğr. Gör. Ersin Aycan ve öğrenciler katıldı.

 

Prof. Dr. Nusret Akpolat, Tiyatro Topluluğu’nun bir marka haline dönüştüğünü ifade etti. Bu marka değerinin korunması gerektiğine değinen Akpolat, şu şekilde konuştu:

 

“Tiyatro topluluğu, diğer topluluklarla kıyaslandığında marka değeri en yüksek topluluklardan bir tanesidir.  Bu anlamda Ersin Hoca’yı ve tüm ekibi kutluyorum. Bu marka değerini de korumamız gerekiyor. Bir şeyi belli bir seviyeye getirmek bir başarı ama onu sürdürmek ayrı bir başarıdır. Bu süreçte Ersin Hoca’nın yetiştirdiği öğrencilerin mutlaka Ersin Hoca’ya destek çıkması ve işin ağırlığını biraz üstlenmesi gerekiyor.”

 

Ömer Çelik ise konuşmasında Tiyatro Topluluğu’nun 34’üncü sanat yılını ve Tiyatrolar Haftası’nı kutlayarak Tiyatro Topluluğu ekibine bir motivasyon, bir jest olması sebebiyle böyle bir kutlama yaptıklarını dile getirdi.

 

Haber: Şükran Sulubay- Nazime Aslı Cavlan

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·