12. Uluslararası Kısa Film Festivali TRT Gap’a Konuk Oldu

Kültür Sanat · April 16, 2019 · 0

12. Uluslararası Kısa Film Festivali TRT Gap’a Konuk Oldu

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü Öğretim Üyesi ve 12. Uluslararası Kısa Film Festivali Yönetmeni Dr. Öğr. Üyesi Beyler Yetkiner TRT GAP Diyarbakır Radyosu “Yöremizden” programına katıldı. Sunuculuğunu Aslı Hocaoğlu’nun yaptığı program TRT GAP Diyarbakır Radyosu’nda canlı olarak yayınlandı.

 

İnönü Üniversitesi Sinema Topluluğu tarafından İletişim Fakültesinin katkılarıyla düzenlenen 12. Uluslararası Kısa Film Festivali hakkında bilgi veren Yetkiner, festivalle ilgili şunları söyledi:

 

“Festivalin12’ncisini düzenliyoruz tabi bu çerçevede atölye ve söyleşilerimiz var, onun dışında bize gönderilen filmlerin açık havada gösterimi söz konusu. Çeşitli yönetmenlerle söyleşiler düzenleniyoruz ve öğrenci yönetmen buluşması şeklinde etkinlikler de düzenliyoruz. Festival kapsamında başarılı olan eserlere yaklaşık 23 bin TL para ödülümüz var. Festivalimiz 15-18 Nisan tarihleri arasında, 4 gün sürecek. Dün açılışını yaptık, 18’inde de kapanışını yapacağız. Dolu dolu bir festival geçiriyoruz diyebilirim.”

 

Festival hazırlıklarının tatlı ve heyecanlı geçtiğini ifade eden Yetkiner, hazırlığından yürütülmesine kadar festivalin her safhasında öğrencilerin en üst düzeyde katkı sunduklarını vurguladı. Yetkiner festivale ünlü yönetmen, oyuncu ve akademisyenlerin de katıldığını söyledi.

 

Festivaldeki filmler hakkında konuşan Beyler Yetkiner “Çok güzel filmler var, özellikle belgesel dalında iyi işlenmiş konular var.  Türkiye’nin farklı coğrafyalarından bireysel hikâyelerin bolca olduğu bir film yarışması diyebiliriz. 4 kategorimiz var 5’er jüriden 20 jürimiz var, filmleri onlar değerlendirecek.” dedi.

 

Yetkiner, festivale Kültür Bakanlığı’nın da destek verdiğinin altını çizdi ve İnönü Üniversitesi yönetiminin desteği için teşekkür etti.

 

Haber: Çiğdem Erhan- Enes Öztürk


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·