İnönü Üniversitesi Öğrencilerinden “Yıldızlı Projeler Yarışması”nda Derece Başarısı

Bilim · April 25, 2019 · 0

İnönü Üniversitesi Öğrencilerinden “Yıldızlı Projeler Yarışması”nda Derece Başarısı

Yıldız Teknopark, Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi ve Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü (The Institute of Electrical and Electronics Engineers) iş birliğiyle düzenlenen Yıldızlı Projeler Yarışması’nda İnönü Üniversitesi öğrencileri Mustafa Doğan ve Metehan Şaşmaz üçüncülük derecesi elde etti.

 

“Fikrini Geleceğe Taşı” sloganıyla bu yıl 11'incisi düzenlenen Yıldızlı Projeler Yarışması, 11 yılda 44 üniversiteden 2 bin 500 projenin tanıtımına yardımcı oldu. Bu yılki yarışmaya 500’e yakın başvuru yapıldı.

 

Öğrenci kategorisinde İnönü Üniversitesi öğrencileri Mustafa Doğan ve Metehan Şaşmaz, “Dişçilik Sektöründe Yerli Teknoloji Üretimi” isimli ve diş hekimlerinin kullandığı Aeratör cihazlarının daha inovatif bir şekilde yerlileşmesini sağlayan projeyle yarışmaya katıldı.

 

“Biz Dünya tıbbi cihaz sektöründe yarışan Türkiye istiyoruz” sloganıyla 7 projenin arasında finalist olarak yarışma hakkını kazanan proje, Yıldız Teknopark tarafından verilen bir haftalık sunum ve pazarlama eğitiminin ardından 18 Nisan 2019’da final etkinliğinde yarıştı.

 

Mustafa Doğan ve Metehan Şaşmaz’ın “Dişçilik Sektöründe Yerli Teknoloji Üretimi” projesi finalde üçüncülük derecesi elde etti.

 

İNÜHABER MERKEZİ

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·