Kur’an-ı Kerim Ziyafeti ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Ödül Töreni

Kampüs · April 26, 2019 · 0

Kur’an-ı Kerim Ziyafeti ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Ödül Töreni

İnönü Üniversitesi Prof. Dr. Zahit Aksu Konferans Salonu’nda 25 Nisan’da Malatya İlahiyat Vakfı Yönetim Kurulu, Bilgi ve Erdem Topluluğu, Fıkıh Topluluğu, İnsani Değerler Topluluğu, Kelam Topluluğu ile Medeniyet ve Sanat Topluluğu tarafından kadınlara yönelik “Kur’an-ı Kerim Ziyafeti ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” düzenlendi.


Ödül törenine İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaman, İstanbul Haseki Eğitim Merkezi Emekli Öğr. Gör.  Şeyhu’l Kurrâ Ramazan Pakdil, 2017 Dünya Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Birincisi Habip Deveci, İstanbul Eyüp Sultan Camii İmam-Hatibi Erhan Mete, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.


Programın açılışında İnönü üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda  birinci olan Safiye Kamış Kur’an-ı  Kerim okudu.


İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaman, “Bu yarışmaya katılan arkadaşlarımız hepsi de hemen hemen aynı seviyede Kur’an-ı okumaktadır. İlahiyat fakültemizin asıl kimliği mesleki derslerde Kur’an-ı Kerim ve Arapça merkezli bu alanlarda öğrencilerimizin temayüz etmeleri gerekir. Çünkü öğrencilerimiz bu alanda yoğunluk gösterdikleri zaman sadece kendileri için değil, toplum ve sosyal hayat için de önemli rehberlik hizmetlerinde bulunacaklardır.” dedi.


Ardından emekli Öğr. Gör. Ramazan Pakdil Kur’an-ı Kerim okudu ve hayatından kısaca bahsetti.  Ramazan Pakdil’in konuşmasından sonra 2017 yılında Dünya Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda birinci olan Habip Deveci Kur’an-ı Kerim okudu.


İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Safiye Kamış, Kübra Yıldız ikinci, Berivan Yılmaz ise üçüncü oldu.  Birinci olan Safiye Kamış’a Şeyhu’l Kurrâ Ramazan Pakdil, ikinci ve üçüncü olan Kübra Yıldız ve Berivan Yılmaz’a ise Habip Deveci tarafından ödülleri takdim edildi.


Dereceye giren diğer öğrencilerden Ayşegül Boşkut ve Şefaat Ahmet’e ise Prof. Dr. Fikret Karaman tarafından hediyeleri verildi.


Haber: Ebru Çelik- Enes Öztürk

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·