Umuda Yürüyüş

Yaşam · May 1, 2019 · 0

Lösemili Hastalara Destek İçin Maske Takarak Yürüdüler

Bu yıl 6’ncısı düzenlenen “Umuda Yürüyüş” etkinliği kapsamında, İnönü Üniversitesi içinde bulunan Esenlik Market’tin önünden, Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’ne kadar yürüyüş gerçekleştirildi.


İnönü Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu (TODUP) tarafından lösemili hastalara farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinliğe İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, Üniversite Arama Kurtarma birimi İNOSAR, üniversite toplulukları, lösemili hastalar ve aileleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.


Kampüste bir araya gelen topluluk üyeleri, lösemili hastaların yaşadığı zorluklara dikkat çekmek için, maske takarak yürüyüşe geçti ve daha sonra “Az Kork Çok Umut Et, Güzel Günler Göreceğiz Güneşli Günler” şeklinde sloganlar atarak, Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’ne kadar yürüdü.


Turgut Özal Tıp Merkezi’nde yatmakta olan Lösemili hastalar ile buluşan öğrenciler, hastalara çeşitli hediyeler takdim etti.  


Yapılan yürüyüşle ilgili konuşan Prof. Dr. Ahmet Kızılay “Sevgili gençlerimiz tedavilerini tamamlamak üzere olan hastalarımızla buluştu. Ben hepsini kutluyorum. Hediyeler yerlerine ulaştı. Ulaşmayan, buraya gelemeyen hastalarımıza da ulaştıracaklar. Bu güzel ve anlamlı yürüyüş hiç bitmesin, ömür boyu devam etsin.” diyerek TODUP üyelerine teşekkür etti.


Etkinliğin sonunda alınan renkli balonlar gökyüzüne bırakıldı.


Haber: Gamze Taşdemir- Kübra Tay- Melike Kurnaz- Zöhre Atıcı

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·