Koşamayanlar İçin Koştular

Kampüs · May 14, 2019 · 0

Koşamayanlar İçin Koştular

10-16 Mayıs Engelliler Haftası sebebiyle Engelsiz İnönü Topluluğu ve Engelsiz İnönü Koordinatörlüğü tarafından İnönü Üniversitesi Mediko Meydanı’nda engellilerin gündelik hayatlarında karşılaştıkları problemlere dikkat çekmek, engelli bireylerle empati kurmak için “Koşamayanlar İçin Koşu” etkinliği düzenlendi.

 

Etkinliğe Engelsiz İnönü Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ilkım, Engelsiz İnönü Koordinatör Yardımcısı Orhan Şahin ve İnönü Üniversitesi Engellilerde Egzersiz Spor Yönetimi Bölümü öğrencileri katıldı.

 

Etkinlik hakkında konuşan Engelsiz İnönü Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ilkım şunları söyledi:

 

Engelsiz İnönü Koordinatörlüğü ve Engelsiz İnönü Topluluğu (ENİTO) ile beraber ortaklaşa düzenlediğimiz, ‘Koşamayanlar İçin Koşu’ etkinliği 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası vesilesiyle gerçekleşti. Bu yarışta İnönü Üniversitesi Engellilerde Egzersiz Spor Yönetimi Bölümü öğrencilerimiz koştu. Buradaki amaç koşamayan engelli bireylerle empati kurarak bir nebze de olsa o bireyleri anlamaya çalışmaktı. Yarışma, kaybedenin olmadığı, şenlikli bir şekilde gerçekleşti. Engelsiz İnönü Koordinatörlüğü yıl boyunca çeşitli etkinlikler zaten yapıyor bu da etkinliklerimizden sadece bir tanesi. Bu amaçla biz üniversitemizdeki bütün engelli bireylere ulaşıp o bireylerimizle sürekli iletişim içerisinde bulunmak istiyoruz. Bu vesileyle üniversitemizde okuyup da engeli olan bütün öğrencilerin bize bir şekilde ulaşmalarını istiyoruz. İnönü Üniversitesi’nin web sitesinde yer alan ‘Engelsiz İnönü’ adlı bir sayfa bulunmakta. Web sitemizin üzerinden bize ulaşabilirlerse biz öğrencilerimizin eğitim haklarıyla ilgili bütün sorunlarıyla ilgilenmek istiyoruz.”

 

Yarışma, katılımcı öğrencilere verilen madalyaların takdimiyle son buldu.

 

Haber: Nisa Badem

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·