Yetimler İçin Kardeşlik Sofrası

Kampüs · May 24, 2019 · 0

Yetimler İçin Kardeşlik Sofrası

Dünya Yetimler Günü münasebetiyle İnönü Üniversitesi Düşünce Akademisi Topluluğu ve Malatya Anadolu Öğrenci Birliği’nin düzenlemiş olduğu kardeşlik iftarı gerçekleştirildi.

 

Programa Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Ömer Çelik, İlahiyat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Polat, çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

 

Kıbrıs meydanında gerçekleşen programa Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlandı.

 

Programda konuşan Anadolu Öğrenci Birliği Malatya sorumlusu Hakan Hadiç şunları söyledi:

 

“İnönü Üniversitesinin çok kıymetli hocaları, kıymetli STK temsilcileri ve kıymetli öğrenciler sizleri selamların en güzeliyle selamlıyorum. Tevhit, ahlak, kardeşlik, adalet ve özgürlük temelinde mücadeleyi benimsemiş olan Anadolu Öğrenci Birliği, geçmişine duyarlı geleceği ön gören, geleneğin insanı yücelten değerlerinin takipçisi, bağnazlıktan uzak, erdemin ve insanlık birikiminin vicdanı olmaya namzet. Sadece Anadolu’da değil tüm yeryüzü coğrafyasındaki gelişmelere karşı duyarlı sözü ve davası olan bir gençlik hareketidir.”

 

Anadolu Öğrenci Birliğinin faaliyetlerine değinen Hadiç “Anadolu Öğrenci Birliği olarak özellikle 2018 yılından bu yana başlatmış olduğumuz ‘Kardeşlik Sofrası’ adı altında bir proje yürütülmektedir. Bu proje doğrultusunda 2018 yılında yaklaşık olarak on farklı ülkede yetimlere yönelik iftar programları düzenlenmiştir. Kudüs, Bosna Hersek, Makedonya, Bangladeş, Somali, Kırgızistan,  Suriye, Azerbaycan, Arnavutluk ve Kıbrıs olmak üzere on farklı ülkede Anadolu öğrenci birliği ve İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin birlikte organize ettiği çalışmayla yetimlere, fakir çocuklara ramazanın özellikle 15’inci gününde iftar programları düzenlenmiştir. Benzer şekilde 2019 yılında da sekiz farklı ülkedeki yetim çocuklara Anadolu Öğrenci Birliği olarak iftar yemeği verilmektedir.” dedi.

 

İftardan sonra Bangladeş’de verilen iftar yemeğiyle ilgili sinevizyon gösterimi yapıldı.

 

Haber: Sinem Buse Kızıldere -  Nisa Badem

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·