Azerbaycan Devlet Neft ve Sanayi Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Babanlı İnönü Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

Kampüs · Sept. 24, 2019 · 0

Azerbaycan Devlet Neft ve Sanayi Üniversitesi Rektörü Babanlı'dan Ziyaret

Azerbaycan Devlet Neft ve Sanayi Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Mustafa Babanlı, 21-22 Eylül 2019 tarihleri arasında Azerbaycan Devlet Neft ve Sanayi Üniversitesi ve İnönü Üniversitesi ortaklığıyla düzenlenen IDAP 2019 Yapay Zekâ ve Veri İşleme Uluslararası Konferansı’na katıldı ve İnönü Üniversitesinde bir dizi temaslarda bulundu.


Rektör Prof. Dr. Mustafa Babanlı IDAP 2019 Yapay Zekâ ve Veri İşleme Uluslararası Konferansı’nın açılış oturumunda, yapay zekâ ve uygulamalarının gelecek için önemini vurguladı, bu tür ortak akademik çalışmaların Azerbaycan Devlet Neft ve Sanayi Üniversitesi ve İnönü Üniversitesi arasındaki ikili ilişkileri daha ileri seviyelere götüreceğini belirtti. Konuşmasının devamında Babanlı, bu ziyaretlerin öğrenci ve akademik personel değişimi, ortak projeler, sosyal ve kültürel gelişmelerin hayata geçirilmesi açısından her iki üniversite için de büyük kazanımlar sağlayacağını ifade etti.


Davetinden dolayı başta İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a ve konferans organizasyonuna teşekkürlerini sunan Prof. Dr. Mustafa Babanlı, gelecek yıl IDAP 2020 Konferansı’nın Bakü Azerbaycan Devlet Neft ve Sanayi Üniversitesinde yapılmasını arzu ettiğini belirtti.


Açılış oturumunun ardından Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı makamında ziyaret eden Prof. Dr. Mustafa Babanlı, İnönü Üniversitesi’nde görev yapan Azerbaycan uyruklu akademik personel ile bir araya geldi ve istişarelerde bulundu. Prof. Dr. Babanlı, İnönü Üniversitesinde görev yapan Azerbaycan uyruklu akademisyenlerin iki ülke arasındaki bilimsel ve sosyal ilişkilerin güçlendirilmesindeki önemini vurguladı.


İnönü Üniversitesi Teknokent ve Mühendislik Fakültelerini İnönü Üniversitesi rektör yardımcıları ve danışmanları ile birlikte ziyaret eden Prof. Dr. Babanlı, eğitim blokları, laboratuvarlar, yapılan akademik çalışmalar ile ilgili yerinde bilgi aldı ve üniversiteler arasında ortak çalışılabilecek bilimsel projelerin gerçekleştirilmesi için önerilerde bulundu. Babanlı, sıklıkla vurgulanan bir millet iki devlet sözünün ortak akademik çalışmalarla güçlü bir şekilde hayata geçirileceğine inandığını belirtti.


İNÜHABER MERKEZİ

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·