Spor Şube Müdürlüğünden Geri Dönüşüm Projesi

Kampüs · Oct. 2, 2019 · 0

Spor Şube Müdürlüğünden Geri Dönüşüm Projesi

İnönü Üniversitesi Spor Şube Müdürlüğü tarafından “Geri Dönüşüm Projesi” kapsamında demir, tel, masa ve tahta gibi birçok atık maddelerden spor aletleri ve farklı alanlarda kullanılabilecek çeşitli eşyalar yapıldı.

 

Geri Dönüşüm Atölyesi hakkında İNÜHABER’e konuşan İnönü Üniversitesi Spor Şube Müdürü Oğuz Avcı  “Bu fikir bizim için çok yeni sayılmaz.  Eskiden bu yana süregelen eski spor aletlerini değerlendirme alışkanlığımız sonucu doğan bir projedir. Önceleri ufak tefek aletlerle küçük kaleler, badminton direkleri veya masa tenisi masaları yapmaya başladık. Sonra ise kalifiye elemanlarımızın varlığı ve yeni katılımları sayesinde boya yaptık, sıva yaptık, potalar ve voleybol direkleri gibi birçok projeyi tamamladık. Bunların ham maddesinin yüzde 80’i ise hurdalığa atılan sürdürülebilirlik ve geri dönüşüme uygun maddelerden oluşmaktadır. ”dedi

 

“Geri dönüşümden elde edilen spor aletlerinin ve eşyaların büyük bir kısmını üniversitemiz kampüsünde kullanıyoruz.” diyen Avcı konuşmasında şunlara değindi:

 

“Pota şeklindeki çöp kutusu herkesin alışkanlığı olan çöp kovasına bir şeyleri basket atma merakından ortaya çıktı. O çöp kutusunu özel kılan şey ise yapıldığı ham maddesi aslında. Parçalanmış tel örgüler, yamulmuş çember, eski bir su kazanı ve hurdaya bırakılmış öğrenci masalarından imal edilmiş oluşudur. Dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getirmek hepimizin görevi. Biz de Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü olarak boş zamanlarımızda özellikle yaz aylarında karınca kararınca bir faydamız olması adına uğraşıyoruz. Plastikten arındırılmış bir hayatın daha sağlıklı olacağına inancımız tam herkesten her konuda destek bekliyoruz ve destek olmaya da hazırız. Bize bu imkânları sağlayan SKSD Satın Alma Şube Müdürlüğüne ve üst yöneticilerimize de ayrıca teşekkür ediyoruz.”

 

Haber: Ozan Güllü


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·