İnönü Üniversitesi Elektrikli Araçlar ve Teknolojileri Topluluğundan Tanışma Toplantısı

Bilim · Oct. 16, 2019 · 0

Elektrikli Araçlar ve Teknolojileri Topluluğundan Tanışma Toplantısı

İnönü Üniversitesi Elektrikli Araçlar ve Teknolojileri Topluluğu (EATT) tarafından Fethi Gemuhluoğlu Amfisinde “Tanışma ve Proje Tanıtım Toplantısı” düzenlendi. Toplantıda elektrikli araçlar ve gelecekteki yeri hakkında görüş, düşünce ve bilgilere yer verildi.

 

2018 yılında kurulan fakat kısa sürede pasif duruma düşen Elektrikli Araçlar ve Teknolojileri Topluluğu bu yıl Makine Mühendisliği ve Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencilerinden oluşan bir ekibin yönetimi devralmasıyla yeniden canlandı.

 

Tanışma ve Proje Tanıtım Toplantısı’na Topluluk Danışmanı Dr. Tarkan Koca, Topluluk Başkanı Melih Erişir, Elektromobil Takım Kaptanı Hamza Mercimek, topluluk üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

Dr. Tarkan Koca, günümüz dünyasındaki elektrikli araçların durumu ve gelecekteki yeri hakkında bilgi verdi.

 

Topluluk Başkanı Melih Erişir; topluluğun kurulum aşaması, topluluğun amaçları ve hedefleri ve gerçekleştirecekleri etkinlikler hakkında bilgi vererek amaçlarını şu sözlerle açıkladı:  

 

“Amacımız elektrikli araçlara dayalı projeler üretmek ve bu projelerle üniversitemizi Ulusal ve Uluslararası kulvarda bu projelerle tanıtmaktır. Daha sonra gerçekleştirdiğimiz bu projelerin günlük hayatta yer almasını sağlamak da amaçlarımız arasındadır.”

 

Son olarak kürsüye çıkan Elektromobil Takım Kaptanı Hamza Mercimek proje tanıtımını gerçekleştirdi. Proje hakkında geniş çaplı bilgi veren Mercimek amaçlarını “Her yıl onlarca üniversitenin katıldığı ‘Tübitak Efficiency Challenge Elektromobil’ yarışlarında İnönü Üniversitesinin de yer almasını sağlamak” şeklinde açıkladı.

 

6 aydır çalışmalarının sürdüğünü belirten Hamza Mercimek projelerini gerçekleştirmek için tek eksikliklerinin sponsor olduğunu ve Malatya’nın önde gelen işadamlarından destek beklediklerini belirtti.

 

İNÜHABER MERKEZİ

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·