Vuslat TV’den İletişim Fakültesine Ziyaret

Kampüs · Nov. 28, 2019 · 0

Vuslat TV’den İletişim Fakültesine Ziyaret

Selam Medya Genel Müdürü Lütfi İnan, Vuslat TV Haber Müdürü ve Vuslat Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ökkeş Cerit ile Vuslat TV genel Yayın Yönetmeni Tuğba Yalçın iletişim fakültesini ziyaret etti ve Radyo Televizyon ve Sinema öğrencileri ile bir araya geldi.

 

Radyo Televizyon ve Sinema öğrencilerine konuşan Vuslat Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ökkeş Cerit, meslek hayatında yaşadıklarından örnekler verdi. Meslek hayatına Vuslat Tv’de başladığını söyleyen Cerit Vuslat TV’nin kendisi için bir aile niteliği taşıdığı söyledi.

 

Cerit, gazetecilik mesleğinin pratik yapmakla oturtulabileceğine değinerek öğrencilerin gerek Vuslat TV gerekse şehirde bulunan diğer gazetelere giderek bir şeyler öğrenmeye çalışmaları gerektiğini söyledi.

 

Vuslat TV genel Yayın Yönetmeni Tuğba Yalçın, iletişim fakülteleri mezunlarının iş bulma imkânlarının fazla olduğunu söyleyerek öğrencilerin radyo, televizyon, gazete ya da ajanslarda çalışma ve bu tür iş yerlerini kendilerinin kurma imkânlarının varlığına değindi. Tuğba Yalçın, iletişimde girişimciliğin çok önemli olduğunu ve kişinin kendisini geri planda tutmaması gerektiğini belirtti. Yalçın, öğrencilere eğer üniversitelerinde gazete, radyo ve televizyon gibi imkânlar var ise bunlarla kendilerini geliştirmeleri gerektiğini söyledi.

 

Selam Medya Genel Müdürü Lütfi İnan, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminden önce 376 tane karasal uyduda yayın yapan kanalın var olduğunu şu anda bu rakamın 72 olduğunu belirtti. Medyanın bir dönüşüm geçirdiğini belirten Lütfi İnan, Malatya’da günlük yayın yapan 16 gazetenin sayısının da 6’ya düştüğünü sözlerine ekledi. İnan, kendi hayatından örnekler verdi ve öğrencilerle sohbet etti.

 

Selam Medya Genel Müdürü Lütfi İnan’ın sözlerinin ardından katılımcıların İletişim Fakültesi’nin uygulama birimlerini gezmesiyle ziyaret son buldu.

 

Haber: Rukiye TAŞKIN


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·