“Her Kapak Bir Umut”

Yaşam · Dec. 4, 2019 · 0

Mavi Kapaklar Tekerlekli Sandalyelere Dönüşüyor

Hemşirelik Fakültesi öğrencisi Cansel Erol öncülüğünde İnönü Üniversitesi Öğrenci Yemekhanesi’nden toplanan mavi su şişesi kapakları tekerlekli sandalyeye dönüştü. “Bir Kapak Bir Umut” ismini alan sosyal sorumluluk projesi kapsamında toplam 7 kişiye tekerlekli sandalye hediye edildi.  


"Bir Kapak Bir Umut" projesine 2019 yaz aylarında şahsî olarak başladığını ifade eden Hemşirelik Fakültesi 3. Sınıf Öğrencisi Cansel Erol ilk tekerlekli sandalyeyi Akçadağ’da yaşayan 10 yaşındaki küçük bir çocuğa verdiklerini belirtti. Projenin böylece büyüdüğünü vurgulayan Erol, ikinci sandalyeyi verdikten sonra 2 Aralık’ta 5 sandalyeyi dağıttıklarını söyledi. Bu 5 sandalyenin ikisi çocuk, üçü yetişkin 5 kişiye dağıttıklarını vurgulayan Erol, kapakları toplamak için öğrenci yemekhanesinin haricinde sosyal medyadan da kampanyaya destek istediklerini söyledi.


Kendi evinin balkonunda biriktirdikleri kapakları Malatya’da anlaştıkları bir geri dönüşüm fabrikasına kilo hesabı sattıklarını ifade eden Cansel Erol, kapakları fabrikaya teslim ettiklerine dair makbuzları sosyal medya hesaplarından paylaştıklarını böylece destek verenlerin güvenini kazandıklarını belirtti.


 “Projemizi Geliştirmek İstiyoruz”


Erol: “Şimdiye kadar toplam 7 sandalye verdik. Bunu gün geçtikçe ekip arkadaşlarımızla beraber daha da fazla arttırmak istiyoruz. Daha fazla hastaya ulaşmak istiyoruz çünkü çevremizde yardıma muhtaç birçok engelli kardeşimiz var. Bunları görmezden gelmek yerine onlarla beraber olmak onların gözlerindeki umudu, mutluluğu görmek bize yetiyor. Bu da bizi durdurmayacak sanırım bu şekilde ilerleyeceğiz. Herkesin desteğini bekliyoruz.” dedi ve son olarak projeye destek veren Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rukuye Aylaz’a ve Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Ömer Çelik’e teşekkürlerini iletti.


“Fikir Tamamen Öğrencilerimize Aitti”


“Bir Kapak Bir Umut” projesine destek veren ve projeyle ilgili düşüncelerini açıklayan Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Ömer Çelik ise “Fikir tamamen öğrencilerimize aitti.  Proje bizim hoşumuza gidiyor ve bu bir sosyal sorumluluk projesidir. Öğrencilerimizin heyecanını arttırmak adına imkânlar çerçevesinde kendilerine izin verdik. Öğrenci arkadaşlarımız da sağ olsunlar duyarlıydılar. Yemek yedikten sonra şişenin kapağını ayırarak yardımcı oldular. Güzel bir proje ve biz projeye elimizden geldiğince destek olduk, öğrencilerimize araç tahsil ettik. Biz de bu projenin bir parçası olduğumuz için kendimizi mutlu hissediyoruz.” dedi.
Haber: Gönül Bilek-Rukiye Çaygeç-Nisa Öztuna


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·