İnşaat Mühendisliği Bölümü Teknik Gezide

Kampüs · Dec. 5, 2019 · 0

İnşaat Mühendisliği Bölümü Teknik Gezide

İnönü Üniversitesi Bakış Açısı Topluluğu ve Milli Türk Talebe Birliği tarafından ‘İnşaat Mektebi Teknik Gezisi’ düzenlendi. 

 

İnönü Üniversitesi Bakış Açısı Topluluğu ve Milli Türk Talebe Birliği (MTTB)Topluluğu tarafından İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerine yönelik Kavuksan İnşaat Beton ve Petrol A.Ş’ne teknik gezi düzenlendi. Bakış Açısı Topluluğu Başkanı Rasim Gök düzenlenen teknik gezi ile birlikte "İnşaat Mektebi Akademisi"’nin başladığını belirterek akademinin amaçlarından bahsetti:

 

 “Bu akademinin amacı İnşaat Mühendisliğinin temel bilgileri ile donatılmış, araştırıcı, sorgulayıcı ve karşılaştığı problemlere çözüm üretebilen, iletişime açık, takım çalışması yapabilen, yöneticilik yeteneklerine sahip inşaat mühendisi arkadaşlar yetiştirmek ve üniversitemize yardımcı olmaktır.”

 

Rasim Gök, İnşaat Mektebi Akademisinin bir diğer hedefinin inşaat sektörü ile işbirliği içinde faaliyetlerde bulunarak bölgenin inşaat problemlerine çözüm üretmek olduğunu belirtti. Gök, sözlerine şöyle devam etti:

 

“Bugün de “İnşaat Mektebi” ilk taşını koyarak "İnşaat Mektebi Teknik Gezisi"ni gerçekleştirmiş bulunmaktadır. İnşaat mühendisi adayı arkadaşlarımızın ufkunu açmak, teorik olarak derslerde gösterilen Agrega Tesisi ile hazır beton santralini uygulamalı ve yerinde incelemek için onları Kavuksan Agrega Tesisi ile Kavuksan Hazır Beton Santraline getirerek bölümdeki hocalar ile buluşturduk.”

 

Rasim Gök Bakış Açısı Topluluğunun ismini sadece sosyal bilimler alanında değil mühendislik ve fen bilimleri alanlarında da adını duyuracağını söyledi.

 

Gezi sonunda Bakış Açısı Topluluğu Başkanı Gök, Kavuksan İnşaat Beton ve Petrol A.Ş.’ne ve İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Önder Halis Bettemir’e, Arş. Gör. Enes Ekinci ve Arş. Gör. Alper Özmen’e, Milli Türk Talebe Birliği Malatya İl Başkanlığı Üniversite Komisyonuna teşekkür etti.


Haber: Deniz Deniz - Fatma Ceyda Kıssal - Ruken Kırmızı

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·