Teknopark Firmaları Kahvaltı Etkinliğinde Bir Araya Geldi

Ekonomi · Dec. 18, 2019 · 0

Teknopark Firmaları Kahvaltı Etkinliğinde Bir Araya Geldi

İnönü Üniversitesi’ne bağlı Malatya Teknoloji Geliştirme Bölgesi’inde (Teknokent) geleneksel “Kahvaltı Sohbetleri “programı düzenlendi.


Programa Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Genel Müdür Dr. Öğr. Üyesi A. Fatih Kocamaz ve firma temsilcileri katıldı.


Kahvaltıyla başlayan programda Belediye Başkanı Osman Güder, Rektör Kızılay ve firma temsilcileri görüş alışverişinde bulundu.


Başkan Güder,  Malatya’nın bir sanayi kenti olması için sanayinin üniversite ile buluşması ve üniversitedeki teknolojik alt yapıdan yararlanılması gerektiğini, bunun için de Battalgazi Belediyesi olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.


Rektör Prof. Dr Ahmet Kızılay, İnönü Üniversitesine bağlı Teknokent’in Battalgazi Belediyesi içerisinde bulunduğunu, bu sebeple de Battalgazi Belediyesi’nin her yerde paydaş olduğunu vurguladı. Kızılay, Battalgazi Belediye’sinin firmalarla iletişimde olması gerektiğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:


“Firmaların bir kısmı Battalgazi Belediyemizin çözüm ortağı olacak,  sorununu çözecek. Firmaların bir kısmı referans olmasını, destek olmasını isteyecek. Kurumlar ya da kurumların başındaki insanların referansına ve desteğine de ihtiyaç var.”.  Rektör Kızılay, “Kurum, firma ya da birey olarak bir şeyleri geliştirdiysek bunu kendi şehrimizin, insanımızın hayatını kolaylaştırmak için uygulamamız gerekir” dedi


Teknokent Genel Müdürü Fatih Kocamaz, etkinliğin amacının Malatya’nın yetkililerine Teknopark firmalarını tanıtmak ve neler yaptıklarını anlatmak olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:


“Firmalar il yöneticisine nasıl çalıştıklarını ve ne gibi hizmetler sunduklarını anlatabilmek, Teknopark’ ta neler yapıldığını, bizim firmalarımız  ilin dinamikleri dediğimiz milletvekilleri, belediye başkanları gibi insanlara ne gibi hizmetler sunabilir  ve belediyelerin bizden ne gibi talepleri var bunları alabilmek ve bunları karşılıklı bir ağ oluşturmak niyetiyle bu etkinlikleri sürekli düzenliyoruz.”.


Malatya’da yapılması planlanan Bilim Merkezi’nin Teknopark’ta tek bir merkezde toplanması fikrinin önemli olduğunu söyleyen Fatih Kocamaz, Malatya Teknopark içerisinde herkesi bir araya getirecek bir bilim merkezinin kurulabileceğini  ve Teknopark’ın adının Bilim Merkez’nden yola çıkarak Bilim Vadisi’ne dönüştürebileceklerini vurguladı.


Haber: Kübra Yılmaz-Çiğdem ErhanTags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·