GGJ 2020 MALATYA

Ekonomi · Dec. 23, 2019 · 0

GGJ 2020 MALATYA

Bilgoritma topluluğu ve Malatya Teknokent işbirliği ile her yıl düzenlenen Global Game Jam (GGJ) yarışması oyun geliştirmek isteyenleri bekliyor.

GGJ 2020 MALATYA, yazılımın yanı sıra, özgün oyun müziği, oyun karakterleri, oyun hikaye ve senaryoları geliştirmeye destek verecek edebiyat alanından güzel sanatlara, müzisyenden grafikere kadar geniş bir yelpazede ekip arkadaşları arıyor.

Sadece bilgisayar ortamının yanı sıra bu yılki temaya uygun olarak karton oyunlarıyla da yarışmaya katılmak mümkün olacak.
 
GGJ NEDİR?

Game Jam bir grup insanın belli bir süre içinde sıfırdan oyun geliştirdiği organizasyonlardır. Burada amaç yeni insanlarla tanışma, kısa sürede yoğun bir geliştirme ortamına girip kendinizi geliştirme, yeni şeyler deneme ve eğlenme olarak özetlenebilir. 

Global Game Jam, IGDA (International Game Developers Association - Uluslararası Oyun Geliştiricileri Derneği) Eğitim Odak Grubu‘nun yönlendirmesiyle ortaya çıkan, tüm dünyada eş zamanlı gerçekleştirilen bir oyun geliştirme etkinliğidir.


GGJ dünyada oyun geliştirilmesi amacıyla birçok öğrenciyi, profesyoneli ve akademisyeni bir araya getiren dünya genelindeki en büyük oyun geliştirme organizasyonudur.


GGJ 2018 etkinliğinde, dünya genelinde 109 ülkede 804 etkinlik alanında 42783 katılımcı ile 9281 oynanabilir oyun yalnızca 48 saat içerisinde geliştirilmiştir.

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·