Maarif Vakfı'ndan İNÜAFAM'a Ziyaret

Kampüs · Dec. 25, 2019 · 0

Maarif Vakfı'ndan İNÜAFAM'a Ziyaret

Türkiye Maarif Vakfı Sosyal Kültürel Faaliyet Rehberlik Daire Başkanı Hamza Özdemir ve Mezun Takip Daire Başkanı Ali Arıkmert İnönü Üniversitesi Afrika Araştırmalar Merkezi'ni ziyaret ettiler.


 

Maarif Vakfı aracılığıyla üniversitede bulunan Afrikalı öğrencilerle görüşerek eğitim ve oryantasyon süreçlerini yerinde inceleme imkanı buldular. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan yetkililer, Afrikalı öğrencilerin Türkiye'yi yakından tanıması amacıyla Maarif Vakfı aracılığıyla düzenlenecek bir kampın müjdesini verdiler. İnönü Üniversitesi'nin Afrika ülkelerinden gelecek öğrenciler için tercih edilebilir niteliklerinin oldukça fazla olduğuna işaret eden yetkililer, merkezin çalışmalarının Türkiye ile Afrika ülkeleri arasındaki bilimsel ve kültürel işbirliğinin artmasına katkı sağlayacağını ifade etti.

 

 

Maarif Vakfı Mezun Takip Daire Başkanı Ali Arıkmert öğrencilere sorumluluklarını hatırlatarak şunları söyledi:

 

"Dört hususta sorumluluğunuz bulunmaktadır: Kendinize, ailenize, Afrika'ya ve dünyaya karşı. Bunları yerine getirebilmek için Türkçeyi en hızlı şekilde ve güzel öğrenmeniz gerekir."

 

 

İNÜAFAM Müdürü Dr. İsmail Söylemez, ülkeler arasındaki bilimsel ve eğitim işbirliğinin güçlenmesinde paydaş kuruluşların desteğinin birçok alanda oldukça hızlı mesafe katetme imkânı sağlayacağına işaret etti.

 

Araştırma Merkezi'ni gezen misafirler, öğrencilerle toplu resim çektirdiler.

 

Haber: Aslıhan Sezek

 

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·