İnönü Tıp Kültür Sanat Topluluğu (İTKS) Tarafından Şiir Dinletisi Düzenlendi

Kültür Sanat · Dec. 25, 2019 · 0

Şiir Dinletisi Düzenlendi

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde İnönü Tıp Kültür Sanat Topluluğu (İTKS) tarafından Hasan Ali Toptaş’ın ”Yalnızlıklar” kitabından derlenen şiirin okunduğu şiir dinletisi gerçekleştirildi.

 

Etkinliğe Topluluk Danışmanı Prof. Dr. Abdullah Karaer, Dr. Öğr. Üyesi Senem Arda Düz, Doç. Dr. Görkem Tuncay, Topluluk Başkanı İsmet Alperen Ağaoğlu, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

 

Programın açılış konuşmasını yapan İTKS Edebiyat Birimi Başkanı Sena Zeynep Eroğlu, herkesin içinde bir yalnızlık taşıdığını belirterek şunları söyledi:

 

“Her birimiz bir yalnızlık taşıyoruz içimizde. Yürüdüğümüzde, derste, dostlarımızlayken, ailemizleyken ve hatta uyuduğumuzda bile bir yalnızlık taşıyoruz yanımızda ve içimizde. Şimdi bildiğimiz, bilmediğimiz bu yalnızlıkları başkaları dile getirecek ve başka bir sesten kendi sesimizi duyacağız. Bu kelimeler, bizim kelimelerimizdir. Sanki bu yalnızlıklar, bizim yalnızlıklarımızdır.”

 

Şiir dinletisinde Hasan Ali Toptaş’ın Yalnızlıklar kitabından derlenen ‘Yalnızlıklar’ şiiri okundu.

 

Yalnızlıklar şiiri, İnönü Tıp Kültür Sanat Topluluğu üyelerinden Sena Zeynep Eroğlu, Hatice Altunkaya, Tolga Kalkan, Hatice Ebrar Özen, Ahmet Polat, Gülben Polat, Oğuzhan Turaç, Meryem Nur Kaya ve Hilal Yıldırım tarafından okundu.

 

Haber: Mehmet Tevfik Cibiceli

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·