Malatya Teknokent Firması UniBike’a Ödülü Takdim Edildi

Ekonomi · Jan. 17, 2020 · 0

Malatya Teknokent Firması UniBike’a Ödülü Takdim Edildi

Malatya Teknokent firmalarından UniBike, “Akıllı Kent” kategorisinde Unesco İdealkent Akıllı Şehirler Sürdürülebilir Ulaşım Sistemleri Ödülü’nü Fransa’nın Paris şehrinde UNESCO Binası’nda gerçekleştirilen törenle aldı.

 

4. Nesil Paylaşımlı bisiklet sistemlerini, yerli ve milli olarak Türkiye’de ilk kez geliştiren Malatya Teknokent firması UniBike, “Akıllı Şehirler ve Sürdürülebilir Ulaşım” ödülüne layık görüldü.

 

Ödül UNESCO’da Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi için Şehirler ve Bölgeler Birliği (ACR+) Genel Müdürü Francesco Lembo tarafından, UniBike Yönetim Kurulu Başkanı Güven Akıncı’ya takdim edildi.


Aynı törende Yeşilyurt Belediyesi “Kadim Yeşilyurt-Yeşilyurt Kentsel Planlama Projesi” ile ödüle layık görüldü. Ödülü Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar aldı. Böylece Malatya aynı anda UNESCO’nun “İdeal Kent” ödüllerinden 2 ödül alma başarısı göstermiş oldu. 

 

Türkiye'de 9 büyük üniversite yerleşkesinde 4. nesil paylaşımlı bisiklet sistemi ile ekonomik bisiklet kullanımı sağlayan UniBike, hâli hazırda şehir merkezlerine yönelik, belediye çözümleri de üretmeye hazırlanıyor. UniBike 100 bini aşan üye sayısını her geçen gün arttırıyor.

 

Haber: İNÜHABER Merkezi

 Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·