Anadolu Savunma Sanayi Hareketi’nde Yeni Adım

Ekonomi · Feb. 6, 2020 · 0

Anadolu Savunma Sanayi Hareketi’nden Yeni Adım

Malatya merkezli “Anadolu Savunma Sanayi Hareketi”nde yeni bir adım atıldı. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ın da katılımı ile ASELSAN'ın en büyük alt yükleniciliğini yapan Malatya firmalarından Başaran İleri Teknolojiler firmasında dar daire toplantısı yapıldı.

 

Toplantıya, Başaran İleri Teknolojiler firması sahibi Recep Bakırcı ve firma yetkililerinin ev sahipliğinde: İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Türkmen, İnönü Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakan Erkuş, Malatya Teknokent Genel Müdürü Dr. Öğr. Üy. Fatih Kocamaz, Malatya KÜSİ İl Temsilcisi Prof. Dr. Davut Hanbay, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akif Gülaçtı, Malatya TSO Başkan Yardımcısı Celal Abbas Karaduman, Malatya Teknokent Gen. Mdr. Yrd. Feramuz Karaca, Malatya Teknokent ÜSİ Uzmanı Mahmut Topçu katıldı.

 

Toplantıda Malatya Savunma Sanayi yapılanması adına önemli kararlar alındı. Alınan somut kararlardan birisi Başaran firmasının Ar-Ge yapılanmasının Malatya Teknokentte başlatılması oldu. Bu kararla Malatya Teknokent de savunma sanayi alanında ülkenin önde gelen firmalarından birisini bünyesine katmış oldu.


Haber: İNÜHABER Merkezi

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·