Kronik Hastalığı Olan Çocuklar İçin Kermes Düzenlendi

Yaşam · Feb. 21, 2020 · 0

Kronik Hastalığı Olan Çocuklar İçin Kermes Düzenlendi

İnönü Üniversitesi Düşlerden Gülüşlere Topluluğu tarafından Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimliğinde kronik hastalığı olan çocuklar için kermes düzenlendi.

 

Kermesin açılışı, İnönü Üniversitesi Düşlerden Gülüşlere Topluluğu Başkanı Tıp Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi Mukaddes Özdemir tarafından gerçekleştirildi. Özdemir, Düşlerden Gülüşlere Topluluğunun yapmış olduğu etkinlikler ile insanlara manevi destek sağladığını belirterek şöyle konuştu:

 

“Düşlerden Gülüşlere Topluluğu olarak Turgut Özal Tıp Merkezinde tedavi gören kronik hastalığı olan çocuklara manevi destekte bulunuyoruz. Düzenli olarak köy okullarını ziyaret ederek, miniklerin hayallerini gerçekleştiriyoruz. Onlara bir dilek hakkı sunarak istedikleri hediyeler için aracı oluyor ve bu hediyeleri alarak çocuklarımıza dağıtıyoruz. Bunu hastanemizin Onkoloji, Hematoloji, Karaciğer Nakli ve Genel Pediyatri servislerinde yapıyoruz. Aynı zamanda bu miniklerimizle etkinlikler de gerçekleştiriyoruz. Yılbaşı partisi, 23 Nisan partisi, diyabet partisi gibi. Bunun dışında otizmli ve down sendromlu miniklerimizle de vakit geçiriyoruz.”

 

Mukaddes Özdemir, yapılan etkinliklerin amacının daha çok kişiye ulaşarak birlik ve beraberliği arttırmak olduğunu belirtti. Özdemir, topluluk olarak gerçekleştirdikleri kermesin amacının, “insanlara kronik hastalıklar hakkında bilgi vererek kronik hastalığı olan çocuklar için yardım toplamak ve bundan sonra topluluk tarafından gerçekleştirilecek faaliyetler için destek olabilecek bir bütçe elde etmek, topluluğumuzu insanlara tanıtarak geniş kitlelere ulaştırabilmek ve arkadaşlarımızla güzel bir yemek ve yardım organizasyonu gerçekleştirmek” olduğunu ifade etti.

 

Kermeste Düşlerden Gülüşlere Topluluğunun üyeleri tarafından yapılan yemekler, tatlılar ve pastalar satışa sunuldu. Kermes, hastane personelleri, öğrenciler ve katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

 

Son olarak topluluk başkanı Özdemir, kermesin düzenlenmesinde sağladıkları destek için İnönü Üniversitesi ve Turgut Özal Tıp Merkezine teşekkür etti.

 

Haber: Mehmet Tevfik Cibiceli

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·