Mütevazılığıyla Öğrencilerin Övgüsünü Kazandı

Yaşam · Feb. 25, 2020 · 0

Mütevazılığıyla Öğrencilerin Övgüsünü Kazandı

İnönü Üniversitesi Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu'nda Emniyet Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri (BÖF) kapsamında Polis Başmüfettişi 1.Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula tarafından Gençlik, Şuur, Öz Güven ve İletişim konulu konferans düzenlendi.


Konferansa, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Türkmen, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Sandal, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Ömer Çelik akademik ve idari personelin yanı sıra öğrenciler katıldı.


Emniyet  Müdürlüğünce toplumda sürdürülebilir barış ve huzur ortamını sağlamaya yönelik başta terör olmak üzere şiddete yönelen aşırılıkların önlenmesi, terör örgütlerinin propaganda alanlarının daraltılması, eleman kazanımının engellenmesi amacıyla düzenlenen Gençlik, Şuur, Öz Güven ve İletişim Konferansı’nda konuşan Ahmet Sula gençlerin ülkenin geleceği olduğunu belirtti ve gençliğin umudunu yükselttiğini ifade etti.


Öğrencilerin konferansa bilgi açlıklarını tamamlamak için gelmelerinin çok önemli olduğunu belirten Sula:


“Sevgili gençler hiçbir zaman tecrübe edinmekten, deneyimlemekten kaçınmayın, ben almadığıma değil bakmadığıma yanarım ve akıl ve tecrübede benden daha iyi olduğunu düşünenlere de tecrübemi aktarırım. Sizler de deneyimlerinizi aktarmaktan kaçınmayın” dedi.


Konuşmasının devamında Sula, “Karşınızdaki insanı ezmeyin ve kendinizi de ezdirmeyin, kibirli insanlara kibirli görünmezseniz sevaptan eksik kalırsınız ve vasat insanlardan nasihat dinlersiniz. Sevgili gençler her zaman kendinize güvenin ben asla kibirli insanlara karşı mütevazı olmadım” dedi.

Ahmet Sula en zor zamanlarda en zor yerlerde en zor görevleri yaptığını belirterek asıl vurgulamak istediğinin güven içinde olmanın bir nimet olduğunun bilinmesi olduğunu söyledi.


Bilinçli gençlerin ülkenin geleceği olduğunu, iletişimin her aşamada önem taşıdığını söyleyen Sula, gençlere kendilerine güvenmeyi hiçbir zaman bırakmamaları gerektiğini ifade etti. Sula, meslek hayatı boyunca karşısına çıkan ona ve meslektaşlarına üstten bakan insanlara ithaf ettiği “Sen Benim Kim Olduğumu Biliyor Musun?” şiiriyle seyircilerden büyük övgü topladı.


Sahneye öğrencileri alarak öğrencilerin öz güvenlerini test eden Sula, öğrencilerle sahnede video çekimi ve fotoğraf çekimi yaparak programı sonlandırdı.


 Haber: Nazime Aslı Çavlan

 

 


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·