Engelsiz İnönü Koordinatörlüğü Bahar Dönemi Toplantısı Düzenlendi

Kampüs · March 2, 2020 · 0

Engelsiz İnönü Koordinatörlüğü Bahar Dönemi Toplantısı Düzenlendi

İnönü Üniversitesi Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda Engelsiz İnönü Koordinatörlüğü tarafından engelli öğrencilerin sorunlarının tespiti ve çözümü için toplantı gerçekleştirildi.


Toplantıya, Engelsiz İnönü Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Ilkım, Koordinatör Yardımcısı Orhan Şahin, İdari Büro görevlisi Nurhan Sevinç, Üniversite Öğrenci Temsilcisi Gülşen Ulukaya, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.


Doç. Dr. Mehmet Ilkım, Engelsiz İnönü Koordinatörlüğü hakkında bilgi vererek şunları söyledi: “Etkin olarak 2018 yılında Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nusret Akpolat başkanlığında kurulmuş olup yaklaşık iki buçuk yıldır çok etkin bir şekilde faaliyetlerine devam etmektedir.”


Ilkım, Üniversite içerisinde engelli öğrencilerin karşılaştıkları sorunlara değindi ve bu sorunlara nasıl çözümler bulduklarını anlatarak şunları söyledi:


“Akademik birim temsilcilerinin kendi birimlerindeki engelli öğrencileriyle birebir görüşerek engel durumlarına göre derslerini kolaylaştıracak düzenlemeler yapıyorlar. Üniversitemizdeki tüm birimlerde bulunan sensörlü kapıların tekerlekli sandalye kullanıcıları ve boyu kısa öğrencilerimizin rahatlıkla geçebileceği şekilde ayarlanması gerekiyor. Biz bunu normal standartlara göre yapmış olabiliriz ama mağduriyet yaşama durumu olduğundan mutlaka bunu tekrar gözden geçirmemiz gerekiyor.”


Mehmet Ilkım, engelli araçlara şarj noktaları kurulacaklarını ve bu noktaların belirlendiğini ifade etti.


Koordinatör Yardımcısı Orhan Şahin, burada temel amaçlarının engelli öğrenciler ile diğer öğrencilerin kaynaşması ve iletişimde olmalarını sağlamak olduğunu vurguladı ve şöyle devam etti:


“Fakülteler bazında öğrencilerimizle ilgili etkinliklerin düzenlenmesini ve diğer konularda da aksaklıkla ilgili sorunlara da dikkat edilmesi gerek ve herhangi bir sorunla karşılaşıldığı zaman bunun bizlere bildirilmesinden memnun olacağız.  Herhangi bir sorun olduğunda bizimle iletişime geçerek ortak çözüm bulma noktasında birbirimize yardımcı olursak daha çok sevineceğiz.” dedi.


Haber: Ümhan Ayaz, Ömer Faruk Dilek
Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·