“Obezite Birçok Hastalığın Esas Sebebidir”

Sağlık · March 5, 2020 · 0

“Obezite Birçok Hastalığın Esas Sebebidir”

Yeni Sanayi Devrimi Eşiğinde Öğretmen Olmak isimli etkinlik silsilesi kapsamında Eğitim Fakültesi’nde çevrimiçi düzenlenen obezite konulu "Sağlıklı Öğretmen Sağlıklı Model" isimli seminere Marmara Üniversitesi Spor Sağlık Bilimleri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Meral Küçük Yetgin katıldı.

 

Obezitenin birçok hastalığın sebebi olduğunu öğrencilerin küçük yaşlardan itibaren sağlıklı yaşam alışkanlıklarını kazanmaları gerektiğini söyleyen Doç. Dr. Meral Küçük Yetgin yapılan araştırmalarda obezitenin ilişkili olduğu diyabet hastalığının ülkemizde en çok Malatya ilinde görüldüğünü ve bu doğrultuda beslenme alışkanlıklarını değiştirmenin önemli olduğunu dile getirdi.

 

Her hafta Çarşamba günleri saat 16.00-17.00 arasında çevrimiçi olarak düzenlenecek etkinliklerin isteyen herkes tarafından takip edilebileceğini vurgulayan Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri öğretim üyesi Dr. Olgun Sadık öğretmenlerin beslenme ve egzersiz alışkanlıkları ile öğrencilerine model olması gerektiğini belirtti ve öğretmen adaylarının seminere ilgisinden mutlu olduğunu dile getirdi.

 

 

Haber: İNÜHABER Merkezi 


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·