“Hayal Gibi Gördüğün Her Şey Bir Gün Gerçek Olabilir”

Ekonomi · March 5, 2020 · 0

“Hayal Gibi Gördüğün Her Şey Bir Gün Gerçek Olabilir”

İnönü Üniversitesi Genç Mühendisler Topluluğu tarafından Mühendislik Fakültesi Merkez Amfi Salonu’nda “Hayal Kur Bir Hayat” etkinliği düzenlendi.


Etkinliğe, Dreams Talk Kurucusu ve Algı Yöneticisi Semih Yalman, QNB Finansbank İşe Alım Kariyer Yönetim Müdürü İlkay Erol, QNB Finansbank Malatya Şube Müdürü Zafer Orhan, Genç Mühendisler Topluluğu Akedemik Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Erdoğan, Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Hatice Bilgili, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.


İlkay Erol, öğrencilerin öncelikle kendilerini tanımaları, neyi istediklerine karar vermeleri ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak yerlere odaklanmaları gerektiğine değinerek şöyle konuştu:


“Öncelikle ben ne istiyorum? sorusunu sormaya ve cevaplamaya başlayın. Bundan sonra artık bir şeyleri bilmemiz gerekiyor, nasıl bir kurum, ben oraya girdiğimde mutlu olur muyum? Sorularına cevap arayın.”


İşe alım uygulamalarından bahseden Erol, mülakatların, işe giriş aşamasında insanların hayatında önemli bir yeri olduğunu ve mülakatlarda ilk karşılaşılan şeyin genel yetenek sınavı ve kişilik envanteri olduğunu söyledi.


Semih Yalman, okunan her şeyi sorgulamak gerektiğini, insanın kabiliyetini bilmesi gerektiğini ve kabiliyetin olmadığı alanda başarılı olunamayacağını vurgulayarak konuşmasına şöyle devam etti:


“Bu dünyanın başarılı müdürlere, başarılı yöneticilere ve başarılı başkanlara ihtiyacı yok. Bu dünyanın eğiten, iyileştiren, şefkat veren, sağduyusu çok yüksek insanlara ihtiyacı var. Her gerçek bir hayaldir bu ne demek biliyor musun? Şu anda hayal gibi gördüğün her şey bir gün gerçek olabilir, bugün yaşadığın gerçeklik geçmişinin hayaliyle. Hayalinizi ifade ettiğiniz an itibariyle bir tını sizde bir şeyler dönüştürmeye başlayacak, bir şeyler değişecek sizde.”


Etkinlik soru cevap şeklinde devam etti.

 

Haber: Nisa Öztuna


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·