8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne Özel Farkındalık Turu

Kampüs · March 10, 2020 · 0

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne Özel Farkındalık Turu

İnönü Üniversitesi Bisiklet Topluluğu (İÜBİS) 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel farkındalık turu düzenledi.

 

Mediko Sosyal Tesisleri’nde başlayan tur, İnönü Üniversitesi Atatürk Heykeli’nde tura katılan öğrencilerin fotoğraf çekmesinin ardından sona erdi.

 

İnönü Üniversitesi Bisiklet Topluluğu Başkanı Mehmet Arıbaş, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün yalnızca bir gün değil, her gün kutlanması gerektiğini söyleyerek tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

 

İnönü Üniversitesi Bisiklet Topluluğu’ndan Gizem Kıllıoğlu ise hayatımızın her anına dokunan ve anlamlandıran bütün kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladığını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “1857 New York’daki bir dokuma fabrikasında çalışan kadınlar 'eşit iş, eşit maaş' üzerine bir hak arayışı ile grev başlatıyorlar. Buradan çıkarak bizlerde hem üyelerimiz hem de yönetim ekibi olarak 'abart, çoğalt, parlat' sloganı ile farkındalık yaratmak için süslendik.”

 

Kadının ihmal edildiği bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmenin mümkün olamayacağını belirten Gizem Kıllıoğlu, “Son yıllarda kadına şiddet ve kadın cinayetlerinin arttığının farkındayız. Bu sorunların aşılmasında en büyük görev erkeklere düşmektedir. Öncelikle yakınlarımız olmak üzere tüm kadınlara karşı nazik davranılmalı, onların haklarını onlarla beraber korumalıyız. Kadınlarımızın sorunlarından çok başarılarını ve sevinçlerini konuşacağımız nice 8 Mart’larda buluşmak ümidiyle” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Haber: Fatma Pekdemir

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·