TÜBA tarafından yayınlanan “Küresel Salgının Anatomisi.  İnsan ve Toplumun Geleceği” kitabına İnönü Üniversitesi öğretim üyeleri de katkıda bulunmuştur. Editörlüğünü TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şe

Sağlık · July 24, 2020 · 0

"Covid-19 Küresel Salgın Değerlendirme Raporu"na İnönü Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Katkı

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA)’nin Covid-19 pandemi sürecindeki bilgi kirliliğini önlemek için disiplinlerarası bir anlayışla hazırladığı “Covid-19 Küresel Salgın Değerlendirme Raporu”nun 6. versiyonu yayınlandı. Rapora İnönü Üniversitesi öğretim üyeleri de katkıda bulundu.


Editörlüğünü TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, İnönü Üniversitesi Halk Sağlığı Öğretim Üyesi ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Özer, Prof. Dr. Zekeriya Tosun, Dr. Öğr. Üyesi Cem Korkut ve Öğr. Gör. Mürsel Doğrul’un yaptığı rapora farklı bilim dallarından akademisyenler katkıda bulundu.

Üniversitemizin öğretim üyeleri Prof. Dr. Ali Özer ve Prof. Dr. Hakan Parlakpınar rapora katkıda bulunmuştur.

Diğer taraftan TÜBA tarafından yayınlanan “Küresel Salgının Anatomisi İnsan ve Toplumun Geleceği” kitabına İnönü Üniversitesi öğretim üyeleri de katkıda bulundu.


Farklı bilim dallarından akademisyenlerin makalelerinden oluşan kitabın  editörlüğünü TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, İnönü Üniversitesi Halk Sağlığı Öğretim Üyesi ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Özer ile Dr. Öğretim Üyesi Cem Korkut yaptı.  


Kitaba katkıda bulunan öğretim üyelerimiz Prof. Dr. Ali Özer, Doç. Dr. Vehbi Bayhan ve Prof. Dr. Ali Adnan Hayaloğlu’nun  makale başlıkları şu şekildedir:

-Ali Özer, Fevziye Çetinkaya (2020).  “Sağlık Hizmetleri ve Postpandemik Dönemde Sağlık Hizmetlerinin Dönüşümü”


-Vehbi Bayhan (2020). “Küresel Salgının Sosyolojisi ve Yeni Normal Dönemde Paradigma Dönüşümü”


-Kazım Şahin, Ali Adnan Hayaloğlu (2020). “Küresel Salgın Sonrası Gıda Kaynakları ve Gıda Güvenliği”


Haber: Kurumsal İletişim Birimi

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·