Robot Tanıtımı

Bilim · April 15, 2017 · 0

Çocuk Üniversitesinde “Robot Tanıtımı”

İnönü Çocuk Üniversitesi ve Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Ben Buradayım” projesi kapsamında robotlarla ilgili tanıtım programı düzenlendi.


Uzman Emrah Dönmez ve Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi Halis Çağrı Türk’ün eğitmen olarak katıldığı etkinliğin koordinatörlüğünü Çocuk Üniversitesi Koordinatörü Dilara Vaizoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminden Büşra Bozanoğlu yaptı.


Etkinlik kapsamında İNÜHABER’e açıklamada bulunan Üstün Yetenekliler Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Barış Otlu, amaçlarının başarılı öğrencilerin üniversiteyle tanışmalarını sağlayarak onların bilim ve sanat alanlarında motivasyonlarını arttırmak olduğunu söyledi.


Otlu, bu yıl çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek, “Önümüzdeki süreçte de öğrencilerin ilgi duyduğu, onların gelişimine faydalı olabilecek farklı konularda etkinlikler düzenleyeceğiz” dedi.


Düzenledikleri etkinliğe Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından seçilen 20 öğrencinin katıldığını anımsatan Otlu, şöyle konuştu:


“Bu öğrenciler yazılım ve bilgisayar konularına ilgili ve derslerinde başarılı olan öğrencilerdir. Bu etkinlik kapsamında öğrenciler robotlarla ilgili tüm bileşenleri tanıyarak, robot tasarımı ve programlanması konusunda bilgi sahibi olacaklardır. Bununla birlikte robotların çeşitleriyle ilgili kapsamlı gösterim ve interaktif uygulamalar yapılacaktır. Ülkemizin geleceği olan çocukların erken yaşlarda bilim ve teknolojiyle tanışmaları, onların yeni teknolojiler geliştiren genç girişimciler olmalarını sağlayacaktır.”


Etkinlikte görev alan İnönü Üniversitesi Uzmanı Emrah Dönmez ise 5-6 Mayıs tarihlerinde Malatya Teknopark işbirliğiyle ROBOCOT-2017 adı altında bir etkinlik düzenleyeceklerini söyledi.


Haber: Aslıhan SEZEK- Kürşat Onur KATIRCI


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·