Klinik Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi

Kampüs · April 25, 2017 · 0

"Klinik Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi" Protokolü İmzalandı

İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Turgut Özal Tıp Merkezi arasında "Klinik Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi" protokolü imzalandı.


Rektörlük binasında gerçekleşen protokol törenine, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Hakan Parlakpınar, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Durmuş, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Çiğremiş katıldı.


Protokol kapsamında Klinik Eczacılıkta Uzmanlık Eğitiminin yürütülmesi hususunda ortak anlayış bir işbirliğini sağlamaktır.


Protokolün imzalanmasının ardından konuşan Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Çiğremiş, imzaladıkları protokolle birlikte eczacılıkta uzmanlaşacak olan asistan ve öğrencilerin uzmanlık eğitiminde Tıp Fakültesi ve Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimliğiyle birlikte üç yıl sürecek ortak bir eğitim alarak uzman eczacı olarak mezun olacaklarını söyledi.


Çiğremiş, katkılarından dolayı başta Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay olmak üzere Tıp Fakültesi Dekanı Mahmut Durmuş ve Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Hakan Parlakpınar'a teşekkür etti.


İNÜHABER MERKEZİ


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·