Student

ETKİNLİKLER


 

Yıl boyu çalışan öğrenciler, bahar mevsimin gelmesiyle birlikte kendilerini rahatlatacak ve ders çalışmanın verdiği stresi atmalarına yardımcı olacak birtakım etkinlerin arayışı içine girmeye başlarlar. Öğrencilerin kaynaşmaları ve yeni mevsimi şenliklerle karşılamaları amacıyla düzenlenen Bahar Şenlikleri, öğrencilerimizin verdiği konserler, halk oyunları, tiyatro, dia step gösterileri ve çeşitli animasyonlarla bir hafta boyunca sürmektedir.

          Öğrencilerin beklentileri doğrultusunda konser, sportif faaliyetler, yarışmalar, kültürel toplantılar, sunumlar düzenlenerek öğrencilerimizin eğlenceli bir süreç geçirmeleri sağlanmaktadır. Bu etkinlikler öğrenci ile üniversite arasındaki aidiyet duygusunu da güçlendirmektedir.

 

   Üniversitelerin bir görevi de, kendi öğrencilerini geleceğe hazırlamaktır. Rekabetin hızla arttığı, mevcut kaynakların tükendiği ya da daraldığı bir dönemde, kişinin yetiştirilmesi kadar donanımını ortaya koyabileceği bir bakış açısına sahip olması da önemlidir.

          Bu amaçla Üniversitemiz öğrencilerini kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren şirketlerin yöneticileriyle bir araya getirip geleceklerine dair plan yapmalarını sağlamak ve iletişimlerine aracı olmak amacıyla Kariyer Günleri düzenlemekteyiz.

 Kısa Film Festivalleri, pek çok amatör ve profesyonel sinemacı ve iletişimciyi buluşturan, sanatsal ve kültürel paylaşımı sağlayan önemli etkinliklerdir.

 Geleneksel İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali yurtiçi ve yurtdışından birçok sinemaseverin ilgi odağı olan bir etkinlik olarak dikkat çekerken birçok sanatçıyı da öğrencilerimizle buluşturmaktadır.

 

Her yıl düzenlenen Arguvan Türkü Günleri ile kentin halk müziği kültürü yaşatılmaktadır.


© 2017 İnönü University

Contact