Student

Sosyal Tesisler

Kampüs, nitelikli eğitim tesisleriyle olduğu kadar çok amaçlı kültür salonları, sosyal tesisleri, spor ve rekreasyon alanları ile de öğrencinin ders dışı zamanını en verimli biçimde değerlendirebilmesini sağlamaya olanak sunmaktadır.

İnönü Üniversitesi, engellilere yönelik eğitim ve uygulama merkezlerinin yanında ‘engelsiz kampüs’ çalışmasıyla da Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biridir.

Bunun yanı sıra kampüs, öğrencinin yerleşke dışına çıkmadan da bütün ihtiyaçlarını görebileceği geniş olanaklara sahiptir.

Turgut Özal Tıp Merkezi, Kütüphane ve Dokümantasyon Merkezi, İlköğretim Okulu, Öğrenci Yurtları, Postane, Bankalar, Kitap Satış Merkezleri, İnternet Merkezi, Fotoğraf Stüdyosu, Kuaför, Konukevi, Kafeler, Market, Fırın, Kolej, Kreş, Lojmanlar, Hobi Bahçeleri vs.

 Üniversitemizin 7.000 dekarlık Merkez Kampüsü, şehir merkezine sadece 10 km. mesafededir. 620 dönümlük Battalgazi Kampüsü ise şehir merkezine 8 km. uzaklıktadır. Bu kampüslerimizin yanı sıra 2’si şehir merkezinde 4’ü ilçelerde olmak üzere 6 yerleşkemiz daha bulunmaktadır.


© 2017 İnönü University

Contact