Kavramdan Sanata Sergisi

Kültür Sanat · May 10, 2017 · 0

"Kavramdan Sanata" Sergisi Açıldı

İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenen ''Kavramdan Sanata" sergisinin açılışı yapıldı.


Eğitim Fakültesi C Blokta gerçekleştirilen açılışa, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemal Yurga, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim İş Öğretmenliği Programı Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Doğan Akbulut, Yrd. Doç. Dr. Adnan Yalım ve öğrenciler katıldı.


Prof. Dr. Cemal Yurga, kavramsal obje üretmenin önemli olduğunu belirterek, öğrencilerin ilerleyen zamanlarında boş durmamalarını sürekli yeni şeyler düşünüp, üreterek kendilerini geliştirmelerini ve düşüncelerini nesne haline dönüştürmelerinin önemli olduğunu söyledi.


Yrd. Doç. Dr. Adnan Yalım ise sanat nesnesine dönüşen objenin kavramdaki güzelliği ve etkinliğinin önemli olduğuna değinerek, "Yani önemli olan kavramlardır. Klasik sanatta ise yapılan eserin özelliği ön plandadır. Bu anlamda bir çelişki söz konusudur. Zıtlık söz konusudur. Bizde bilgisayar ve internet ortamında ulaşabildiğimiz kaynaklarla sanat adına böyle güzel bir etkinlik düzenledik" ifadelerini kullandı.


Konuşmaların ardından serginin açılışı yapıldı.


Haber: Merve KARADAĞ


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·