Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü

Yaşam · May 13, 2017 · 0

"Türkiye'nin Birçok Dağına Zirve Tırmanışı Düzenledik"

İnönü Üniversitesi Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü Başkanı Muhammet Yılmaz, Türkiye'nin birçok dağına zirve tırmanışları düzenlediklerini belirtti.


Yılmaz, İNÜHABER'e yaptığı açıklamada, amaçlarının üniversitedeki öğrencilere amatör bir ruhla dağcılık sporunu tanıtıp, eğitim vererek onları zirve yolculuğunda özgürlüğü yaşatmak olduğunu söyledi.


Geleneksel doğa yürüyüşlerinde binlerce kişinin doğayla tanıştığını belirten Yılmaz, şöyle konuştu:


"İnönü Üniversitesi Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü olarak 2002 yılından beri faaliyet göstermekteyiz. Amacımız üniversitemiz öğrencilerine amatör bir ruhla dağcılık sporunu tanıtıp, eğitim vermek, öğrenciler arasında doğa sevgisini ve çevre bilincini yaymak üniversiteler arası faaliyetlerde üniversitemizi temsil edecek sporcular yetiştirmektir" şeklinde konuştu.


Yılmaz, kulüplerinin dağcılığı benimsemiş çok sayıda sporcu yetiştirdiğini kaydederek, "Türkiye'nin birçok dağına zirve faaliyetleri düzenledik. Faaliyet düzenlediğimiz dağ sporları arasında olan Ağrı, Süphan, Kaçkar, Erciyes, Demirkazık, Kızılkaya dağları gibi daha nice yurtiçi yaz ve kış tırmanışlarının yanı sıra Demavend ve Mont Blanc gibi önemli yurt dışı zirvelerinde de üniversitemizi temsil ettik" ifadelerini kullandı.


Bu yıl altıncısını düzenledikleri geleneksel doğa yürüyüşleriyle binlerce kişinin doğayla tanıştığını dile getiren Yılmaz, konuşmasına şöyle devam etti:


"Ayrıca son zamanlarda yoğun bir şekilde yöneldiğimiz spor tırmanış branşında da yakın gelecekte başarılar elde edeceğimize inancımız yüksektir. Dünyanın en zor sporları arasında gösterilmesine rağmen aktif olarak çalışan 30'u aşkın üyemiz olması ve günden güne artan talebi gözlemlememiz bu konudaki emeklerimize en motive edici ödül oluyor. Bu kadar tecrübenin ve böylesi bir ekibin başarabileceğine inandığımız Avrupa’nın en yüksek dağı Elbruz tırmanışı için hazırlık çalışmalarımızda devam etmektedir. Bu konuda gelecek her türlü desteğe minnettar kalacağız. Buralara kadar gelmemizde desteğin hiç esirgemeyen üniversitemize sonsuz teşekkür borçluyuz."


Haber: Betül ABAK


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·