Bağımlılıkla Mücadele Paneli

Kampüs · May 16, 2017 · 0

Bağımlılıkla Mücadele Paneli Düzenlendi

İnönü Üniversitesi Düşünce Akademisi Topluluğu tarafından "Bağımlılıkla Mücadele Paneli" düzenlendi.


İlahiyat Fakültesinde düzenlenen panele, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gencay, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Birgül Cumurcu, Halk Sağlığı İl Müdürü Kemal Şener, akademik ve idari personelle ile çok sayıda öğrenci katıldı.


Panelin açılış konuşmasını yapan Düşünce Akademisi Topluluk Başkanı Burak Göktürk, düşünmeyen bir neslin üretemeyeceği bilinciyle gençleri düşünerek bir araya getiren bir gençlik olgusu istediklerini söyledi.


Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Birgül Cumurcu da madde bağımlılığının son yıllarda Türkiye'de önemli bir sorun haline geldiğini belirterek, şöyle konuştu:


"Dünya ülkelerinde ve Türkiye'de de bu risk tırmanarak artmaktadır. Önceden yüzde 5 -10 iken başarı oranı şimdi 30 -40 hatta 50'lere doğru yaklaştığını görmekteyiz. Dünyaya bakacak olursak gençler arasında yaklaşık yüzde 20 civarında bağımlı genç olduğunu görüyoruz. Türkiye'de ise bu oran yüzde 5-10 arasındadır. Ama her geçen gün bu oran artmaktadır. Her seferde farklı maddeler karşımıza çıkmaktadır."


Konuşmaların ardından panelistlerden Sümeyye Özbek madde bağımlılığı, Usame Uzun alkol sigara bağımlılığı, Mehmet Bostancı internet bağımlılığı, Gül Şeyma Yaşa ise alışveriş bağımlılığı konusunda sunumlarını yaptı.


Haber: Kürşat Onur KATIRCI- Emrullah GEDİK


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·