16. Spor Şenlikleri Ödül Töreni

Kampüs · May 18, 2017 · 0

16. Spor Şenlikleri Ödül Töreni Düzenlendi

İnönü Üniversitesi 16. Spor Şenlikleri Ödül Töreni düzenlendi.


BESYO Spor salonunda düzenlenen törene, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Ömer Çelik, BESYO Müdürü Cemal Gündoğdu, Sağlık Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birgül Cumurcu, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.


Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, 16'ncısını düzenledikleri spor şenliklerinin üniversitede öğrencilerin ve personelin birbirleriyle kaynaşmasında ve spor ruhunun, spor anlayışının üniversiteye yerleşmesine katkı sağladığını söyledi.


Spor şenliklerinin daha da gelişerek devam etmesini arzu ettiklerini belirten Akpolat, şöyle konuştu:


"Spor şenliklerinin festival havasında devam etmesini umuyoruz. Önümüzdeki yıllarda üniversitenin üst yönetimi olarak biz spor şenliğini sadece birkaç haftaya değil bütün yıla yaymayı planlıyoruz. Eğer bunu hayata geçirebilirsek her fakültenin bir kulübü olmasını istiyoruz. Fakülte kulüplerinin lig usulünde üniversite içerisinde bir yıl boyunca müsabakalarını devam ettirmesini ve bunun mutlaka öğrencilerin arasında gelenek haline dönüşmesini amaçlıyoruz. O yüzden muhtemelen bu bahar spor şenliğinin formatını önümüzdeki yıl terk etmeyi hedefliyoruz."


Spor şenliklerinde, masa tenisi ferdi erkek ve bayan personel, masa tenisi erkek ve bayan öğrenci, voleybol personel erkek ve bayan, voleybol erkek ve bayan öğrenci, futbol erkek personel, futbol erkek öğrenci, basketbol erkek öğrenci kategorilerinde derece girenlere kupaları Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Ömer Çelik, BESYO Müdürü Cemal Gündoğdu, Sağlık Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birgül Cumurcu tarafından verildi.


Basketbolda Fair play ödülüne layık görülen Diş Hekimliği Fakültesine de plaket takdim edildi.


Haber: Faruk KÜÇÜK


 

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·