İNÜBAT

Yaşam · May 23, 2017 · 0

"Tıp Öğrencilerini Temsil Eden Bir Topluluk Olmayı Hedefliyoruz"

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu (İNÜBAT) Başkanı Büşra Şimşek, "Türkiye’deki tıp öğrencilerini temsil eden bir topluluk olmayı hedefliyoruz" dedi.


Şimşek, İNÜHABER'e yaptığı açıklamada, her tıp öğrencisinin istediği takdirde İNÜBAT’ın bir parçası olabileceğini söyledi.


İNÜBAT'ın üyelerinin öğrencilik yıllarında bilimsel araştırma ve etiği hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamak, üyelerini öğretim üyeleriyle beraber çalışarak bilimsel araştırma, anket, poster çalışmaları yapmaları için güdülemek, yaptığı bilimsel ve sosyal çalışmalarla İnönü Üniversitesini ulusal ve uluslararası platformlarda en iyi şekilde temsil etmek amacıyla kurulduğunu ifade eden Şimşek, topluluğun üniversitenin tanınmasına da katkı sağladığını kaydetti.


Şimşek, İNÜBAT gibi geniş yelpazeli bir topluluğun faaliyetlerinin geleceğin doktorlarına yapılmış bir yatırım olarak görülmesi gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu:


"İNÜBAT’ı desteklemek, gerek günlük hayatta gerekse sosyal medyada tanınmak anlamına gelecektir. Çıktılarının ulusal, uluslararası platformlarda, tıp dünyasının önemli isimleriyle paylaşıldığı topluluk faaliyetlerimizle üniversitemizin adı aynı zamanda bu isimler tarafından da bilinecek ve hatırlanacaktır. Tıp bilimini ve sanatını öğrencilere sevdirmek, pratik faaliyetlerle mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak için öğretim üyeleri danışmanlığında üyelerimiz bilimsel araştırma ve projelerde yer alıyor. Kongre düzenliyoruz ve diğer üniversitelerin bilimsel etkinliklerine katılıyoruz. Tıp bilimine katkıda bulunmak amacıyla ilgili kişi ve kuruluşlarla ilişkiler kurar, bu konularda konferans, seminer ve söyleşiler düzenliyoruz. Etkinliklerimizle geleceğin hekimleri olacak üyelerimize küresel sağlık alanında geniş bir bakış açısı sağlamak, insani değerlerini yükselterek şekillenmesine katkıda bulunmak, meslek hayatlarında yeterliliğe erişebilmeleri için gerekli bilimsel ve sosyal ortamı sağlayarak evrensel nitelikte hekim olmalarına katkıda bulunmak, Türkiye’deki tüm tıp fakültesi öğrencilerine ulaşarak onların sosyal ve bilimsel alanda gelişmelerini sağlayarak ulusal ve uluslararası Türkiye’deki tıp öğrencilerini temsil eden bir topluluk olmayı hedefliyoruz."


Haber: Betül ABAK


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·