Prof. Dr. Emir Baki Denkbaş

Kampüs · May 24, 2017 · 0

"Yeni Nesil Teşhis ve Tedavi Sistemleri" Konferansı Düzenlendi

İnönü Üniversitesinde Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emir Baki Denkbaş tarafından "Yeni Nesil Teşhis ve Tedavi Sistemleri,  Biyomedikal Nanoteknolojiler" konulu konferans verildi.


Süreyya Aybar Konferans salonunda düzenlenen konferansa, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.


Denkbaş, konumu gereği konferansın ilgi çekici bir konferans olacağını belirterek, "Çünkü dünyanın ilk oluştuğu dönemden bu yana insanların ortak sorunu sağlıktır. Her zaman ‘sağlık olsun’ deyip geçiyoruz ama öyle olmuyor. Sağlık olmazsa hayatta başka sorunlar oluyor. Dolayısıyla sağlık hep bir sorun olmuş. Tedavi yöntemleri de hayatımızda hep başka bir sorun olmuştur" şeklinde konuştu.


Nanoteknolojilerin geçmişinin yıllar öncesine dayandığını kaydeden Denkbaş, "Otuz yıldan fazla bir geçmişi var ama bilinen tarih olarak 1950'li yıllara dayanıyor. Bu konu son dönemlerde insanlar tarafından çok fazla üzerinde yoğunlaşılan bir hal aldı. Çünkü en önemli ve en kaliteli çıkış yolu olarak görüldü. Ayrıca erken teşhiste çok kullanılan bir sistemin içeriğine sahip olması nedeniyle haklı olarak ilgi duyulan bir sistem olmuştur" ifadelerini kullandı.


Konferans Denkbaş'ın nanoteknolojiler hakkında katılımcılara geniş bilgi vermesiyle sona erdi.


İNÜHABER MERKEZİ


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·