Prof. Dr. Ali Adnan Hayaloğlu

Kampüs · May 26, 2017 · 0

"Mühendislik Fakültesinin Tercih Edilmesinin Bir Çok Nedeni Var"

İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Adnan Hayaloğlu, öğrencilerin İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesini tercih etmeleri için birçok nedenlerinin olduğunu belirtti.


Hayaloğlu, İNÜHABER'e yaptığı açıklamada, Mühendislik Fakültesinin fiziksel alt yapısı, AR-GE çalışmalarının fazlalığı, laboratuvar imkanları ve teknolojik ekipmanların yeterli olduğunu söyledi.


Bakanlıklarda bazı projeleri olduğunu anımsatan Hayaloğlu, şöyle konuştu:


"Ayrıca burada sanayinin ihtiyaç duyduğu projelerde var. TEYDEB projesi. Bu projenin sanayiyle işbirliği içinde olması gerekir. Sanayi bakanlığının sanayi tezleri (SAN-TEZ)  projelerinde kendimizi geliştirmek istiyoruz. Bizler bunu bütün bölümlerimize aktive etmeye çalışacağız."


Hayaloğlu, fakültenin yurt içi veya yut dışı etkinlikleri hakkında bilgi vererek, konuşmasına şöyle devam etti:


"Öğretim elemanlarımız yurt içinde ve dışında çeşitli etkinliklere katılıyor. Biz bunu teşvik ediyoruz. Mümkün olduğu kadar bizler de bu tip etkinlikler yapmak niyetindeyiz. Geçen yıl Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik Elektronik Mühendisliğinin ortak bir kongresi oldu. Bu yıl Gıda Mühendisliğinin öncülüğünde 5-7 Ekim 2017 tarihleri arasında Uluslararası Tıbbi Aromatik ve Boya Bitkileri Sempozyumu olacak. Ayrıca diğer bölümlerimizde buna yönelik hazırlıklar var. Ayrıca Türkiye Bilimler Akademisi'nin (TÜBA) gerçekleştireceği bir sempozyuma ev sahipliği yapacağız. Fakültemiz bünyesinde kurulan bilim kurulumumuz kongre ve sempozyum düzenleme ve aktive etme faaliyetleri olacak."


Mühendislik Fakültesinin birçok bölümünün iyi bir donanıma sahip olduğunu belirten Hayaloğlu, "Öğrencilerin İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesini tercih etmeleri için birçok nedenleri var. Zaman zaman öğrencilerin memnuniyet ve şikayetlerini gözetlemek adına anket ve benzeri teknikler uyguluyoruz" ifadelerini kullandı.


Haber: Bermal ÇELİK


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·