Oğuzhan Koca

Yaşam · May 27, 2017 · 0

Öğrenci Topluluklarının Birçok Faydası Oluyor

İnönü Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Topluluğu Başkanı Oğuzhan Koca, üniversite bünyesinde faaliyet gösteren toplulukların öğrencilere birçok noktada katkı sağladığını belirtti.


Koca, İNÜHABER'e yaptığı açıklamada, üniversite topluluklarına katılmanın bireylerin sosyal zekalarının gelişmesi açısından çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.


Toplulukların amacının bütün insanların mümkün olduğu kadar siyasetle ilgili akademik anlamda farkındalığını, bilgi birikimini, tecrübesini artırmaya çalışmak olduğunu belirten Koca, şöyle konuştu:


"Bireylerin topluluk etkinliklerine, çeşitli toplulukların etkinliklerine katılım noktasında gösterecekleri yoğunluk onların özellikle sosyal zekasının gelişimi açısından çok faydalı olacaktır. Teoride çok fazla önerilen ama pratikte gerçekten önerildiğinden daha fazla faydası olan bir noktadır. Farklı insanlarla etkinlik düzenleme, grup olarak bir iş yapmak gibi açılardan kazanılan tecrübeler gerçekten kişilere ciddi faydaları oluyor. Özellikle bunların öğrenciyken kazanılması ve mesleğe geçtikten sonra bu tecrübelerden yararlanılması öğrenciler açısından çok elzemdir."


Koca, kamu yönetimi öğrencilerinin bundan sonraki etkinliklerinde yalnızca dinleyici olarak değil bizzat düzenleyici olarak bulunmalarını istediğini dile getirerek, "Çünkü kamu yönetimi bürokrasiyle çok alakalıdır. Özel sektörde de iş bulabilen öğrencinin kendini geliştirmesi karşılığında iş bulabilen bir sektörün olduğu kanısındayım. Farklı kişilerle iletişime geçme ve beraber bir iş yapabilme tecrübesi açısından kesinlikle topluluk etkinlikleri onların kişisel tecrübesi açısından çok faydalı olacaktır. Hatta ben bununda ötesinde mümkünse birinci ve ikinci sınıftan itibaren başlanılmasını ve üçüncü sınıfta mutlaka bir topluluk başkanlığı tecrübesini birçok öğrencinin yaşamasını temenni ederim" şeklinde konuştu.


Haber: Sertan ATEŞ


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·