Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı

Bilim · Aug. 24, 2017 · 0

Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı

İnönü Üniversitesi Teknokentte “Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı” düzenlendi.


Teknokentin toplantı salonunda düzenlenen programa, Bilim Sanayi ve Teknoloji Şube Müdürü Ahmet Özerhan, Teknokent Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Kocamaz, Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yunus Önal ve Teknokent firma yetkilileri katıldı.


Programda ilk olarak sinevizyon eşliğinde katılımcılara teknolojik ürünlerle ilgili alınabilecek destekler konusunda bilgi verildi.


Açılış konuşmasını yapan Teknokent Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. A. Fatih Kocamaz, Teknokent olarak düzenledikleri programlarla firma yetkilileriyle bir araya gelerek daha da güçlendiklerini söyledi.


Kocamaz, Malatya’da proje yazma konusunda çok iyi firmalarının olduğuna değinerek, şöyle konuştu:


“Biz bu konuda ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Çok iyi fikirlerle karşılaşıyoruz. Proje yazma konusunda kültür oluşturmamız lazım. Devletin çok güzel teşvikleri var ve firmalarımızın bu teşviklerden yararlanması gerekiyor. Malatya’da diğer büyükşehirler gibi desteklerden azami ölçüde istifade etmelidir. Bu programda firmalarımız bu konuda bilgilendirilecek. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.”


Firmaların desteklerden nasıl faydalanabileceklerini konusunu ele alan Bilim Sanayi ve Teknoloji Şube Müdürü Ahmet Özerhan da Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programıyla Türkiye’nin uluslararası düzeyde rekabet edebilmesi için gerçek ve tüzel kişilerin desteklenmekte olduğunu kaydetti.


Özerhan, Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programının bu güne kadar düzenledikleri programlar içerisine en kolay şekilde başvurulacak program olduğunu belirterek, “Programın amacı üreticilerin ellerinde bulunan ürünün seri üretime geçirilebilmesi için desteklenmeleridir. Bu destek programının diğerlerinden en önemli farkı ön ödeme alınabilmesidir. Bence üreticilere en büyük faydası da budur” ifadelerini kullandı.


İnönü Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yunus Önal ise firma yetkililerine bürokratik işlemler hakkında bilgilendirme yaptı.


İNÜHABER MERKEZİ

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·