AR-GE ve Teknoloji İşbirliği Toplantısı

Bilim · Sept. 18, 2017 · 0

Teknokentte AR-GE ve Teknoloji İşbirliği Toplantısı Yapıldı

İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile Malatya Teknokent yetkilileri tarafından AR-GE ve Teknoloji İşbirliği toplantısı düzenlendi.


Malatya Teknokentte düzenlenen toplantıya, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümleri öğretim üyeleri ve Malatya Teknokent yetkilileri, Turkcell AR-GE Müdürü Seda Kolçak ve Turkcell Üniversite-Sanayi Yöneticisi Bülent Kırval katıldı.


AR-GE ve teknolojik işbirliği çerçevesinde yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Malatya Teknokent Genel Müdürü Fatih Kocamaz, üniversite ve Teknokentin mevcut potansiyeli ve yetkinliğiyle ilgili bilgi verdi.


Toplantıda Turkcell AR-GE departmanı altında yapılan projelerin yürütülmesi hakkında genel stratejiler, ilerleyen süreçte hedeflenen yapılanma ve sektörel yatırımlarla ilgili kapsamlı bilgilendirme yapıldı.


Toplantı sonunda işbirliği içerisinde projeler geliştirme ve yapılabilecek faaliyetlerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.


Toplantının ardından akademisyenler ve Teknokent üyeleri İnönü Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakan Erkuş ile bir araya geldi.


Erkuş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, üniversite altyapısının yeterliliği ve akademisyenlerin işbirliği geliştirme noktasında istekli olduğuna değinerek, Turkcell gibi büyük ölçekli bir firmayla işbirliği geliştirilmesi noktasında destek verilebileceğini ifade etti.


İNÜHABER MERKEZİ

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·