Gezici Kütüphane

Kültür Sanat · Oct. 3, 2017 · 0

TÖTM'de Gezici Kütüphane Projesi Hayata Geçirildi

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Çocuk Pediyatri Anabilim Dalı tarafından "Gezici Kütüphane Projesi” hayata geçirildi.


Gezici Kütüphane Projesi Sorumlusu Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, İNÜHABER'e yaptığı açıklamada, kütüphanenin hastanedeki bütün servisleri birer hafta süreyle değişimli olacak şekilde gezeceğini belirterek proje hakkında şunları söyledi:


"Bu proje çok yeni olduğu için kütüphanemizin temeli yeni oluşmaya başladı. Kütüphanemizde 250 kitap mevcuttur. Biz bu kitaplığı oluştururken kitapların, kaynakların önemli bir kısmını  sosyal hizmetlerden temin ettik ve çoğu bağış kitap statüsünde yer alıyor. Bu uygulamanın sürekliliği sağlandığı takdirde güzel bir verim alınacağını düşünüyorum. Oluşturulan bu kütüphanenin faydalarını zaman içinde  göreceğiz.”


Proje kapsamında hemşirelere önemli görevler düşeceğini dile getiren Yakıncı bu durumun olumlu karşılandığını şu şekilde ifade etti:


“Bu kitapların takibini hemşireler yapacaklar. Özellikle bu projeden hemşireler çok memnun kaldılar. Çünkü bu projeden hem hemşireler hem de hastalarımız yararlanabilecek. Biz bu projeyi İzmir 9 Eylül Üniversitesinde başlayan bir uygulamadan örnek aldık. Basit ve kullanışlı bir uygulamadır. Sorumlu hemşireler hangi serviste çalışıyorlarsa o serviste bulunan kütüphanedeki kitaplardan faydalanacaklar.”


Haber: Onur YAVUZ

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·