KPSS Sınav Sistemi ve Çalışma Yöntemleri Paneli

Kampüs · Nov. 1, 2017 · 0

KPSS Sınav Sistemi ve Çalışma Yöntemleri Paneli

İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci Temsilciliği tarafından "KPSS Sınav Sistemi ve Çalışma Yöntemleri" paneli düzenlendi.


Panele, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Eyüp İzci, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Ahmet Kara, Yrd. Doç. Dr. İsmail Şan, Yrd. Doç. Dr. Ali Kış, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.


Panelin açılış konuşmasını yapan Yrd. Doç. Dr. İsmail Şan, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) hızın çok önemli olduğunu belirterek, şunları kaydetti:


"Öğrenci olarak uzunca bir yol alacağınızı biliyorsunuz. Uzunca bir yol almanın tek doğru şekli yoktur. A noktasından B noktasına gitmeniz gerekiyor. Bu beklentiyi karşılamak için yapacağınız işler ve sizde bulunması gereken özellikler var.  Burada beş temel nokta var. Bu beş temel noktanın üçü sizinle ilgili, bir tanesi zamanla ilgili, diğeri ise gideceğiniz yolla ilgilidir. Gideceğiniz yol sağlam da olsa bozuk da olsa sizin ihtiyaç duyduğunuz zaman ve sizin de belli özellikleriniz bu yolu almak için uygunsa yol bir şekilde biter. KPSS bir maratondur. Bu yol her zaman düz olmayabilir, bazen bu yolun çevresini dolanmanız gerekir."


Yrd. Doç. Dr. Ali Kış ise öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, "Bir soruyu öğrencilerin yüzde 90’ı yapıyorsa bu soru kolay bir sorudur diyebiliriz. En iyi bildiğiniz testi önce yapın. Soruları çözerken ilk beş saniyede soruyu çözüp çözmeyeceğinize karar verin. Kitapçığa birkaç saniye göz atın. Dörtlü zinciri kırın" ifadelerini kullandı.


Haber: Mizgin ŞENGÜL

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·